معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: از ابتدای پرداخت وام ودیعه مسکن به ۴۵۰ هزار نفر این تسهیلات پرداخت شد و افرادی که پیامک مراجعه به بانک را دریافت کرده‌اند تا پایان بهمن ماه فرصت دارند برای دریافت وام ودیعه مسکن اقدام کنند.

اتمام مهلت دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان بهمن

به گزارش کارآفرین نیوز، افزایش قیمت ها در بازار مسکن و شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی واحدهای صنفی به علت محدودیت های اعمال شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا از دلایل تخصیص وام ودیعه مسکن به مستاجران با مصوبه ستاد در دولت دوازدهم بودند.

با توجه به اینکه ویروس کرونا هنوز ریشه کن نشده و شاهد شیوع سویه های جدید آن در کشور هستیم و سطح درآمدی مردم (به دلیل محدودیت هایی که برای برخی اصناف اعمال شده) کاهش یافته، این وام امسال هم به مستاجران پرداخت شد و با اینکه مهلت ثبت نام از متقاضیان دریافت این تسهیلات ۳۰ آذرماه به اتمام رسیده، اما واجدین شرایطی که در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به نشانی tem.mrud.ir اطلاعات خود را به ثبت رساندند، اکنون یا منتظر استعلام خود هستند یا به نظام بانکی معرفی شده و وام ودیعه را دریافت کردند.

طبق آنچه پیش تر اعلام شده بود، سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلانشهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت همچون مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان با بازپرداخت ۳ تا ۵ ساله است.

برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، اعطای این تسهیلات به متقاضیان از سوی بانک ها تا پایان بهمن ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد و افرادی که واجد شرایط بوده و پیامک مراجعه به بانک را دریافت کردند، برای دریافت این تسهیلات می توانند تا پایان این ماه به بانک مراجعه کرده و با تکمیل پرونده خود، این وام را دریافت کنند.

وام ودیعه مسکن

اخیرا نیز محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در این باره اظهار کرد: در سال ۹۹ بیش از ۲۳۰ هزار نفر و در سال جاری نیز تاکنون ۲۲۰ هزار نفر وام ودیعه مسکن را دریافت کرده اند.

به گفته محمودزاده، وزارت راه و شهرسازی با توجه به افزایش قیمت اجاره در دو سال اخیر پیشنهادی مبنی بر حمایت از مستاجران به ستاد ملی کرونا ارائه کرد که در قالب یک بسته حمایتی در سال ۹۹، چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد و در سال ۱۴۰۰ ده هزار میلیارد تومان منابع به وام ودیعه مسکن اختصاص پیدا کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه بانک ‌ها تا پایان بهمن فرصت دارند به افرادی که تشکیل پرونده دادند تسهیلات پرداخت کنند، یادآور شد: در راستای حمایت از مستاجران و با توجه به قیمت اجاره بها، پیشنهاد دادیم در سال ۱۴۰۱ نیز بخشی از منابعی که در اختیار حوزه مسکن است به پرداخت وام ودیعه مسکن اختصاص یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =