نرخ رهن و اجاره مسکن در سال‌های اخیر رشد صعودی داشته و اکنون مستاجران برای اجاره واحدی ۵۰ متری در مناطق پایین شهر تهران، علاوه بر ۱۵۰ میلیون تومان ودیعه، باید ۷۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه نیز بپردازند.

کمترین قیمت‌های پیشنهادی رهن و اجاره در تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک مرکزی در گزارش تحولات بازار معاملات مسکن اعلام کرده که بررسی شاخص کرایه مسکن استیجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری در دی ماه ۱۴۰۰ نشان دهنده رشد به ترتیب معادل ۵۰.۷ و ۵۴.۰ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

کاهش قدرت خرید مردم یکی از دلایل افزایش میزان اجاره نشینی و رشد معاملات مسکن استیجاری است، چرا که در دی ماه، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های ملکی شهر تهران ۳۲۹.۴ میلیون ریال بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۱ و ۲۰.۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

افزایش قیمت مسکن طی سال های اخیر، روی نرخ های رهن و اجاره نیز تاثیر گذاشته و در حال حاضر قیمت ها در این بازار رشد صعودی را تجربه می کنند.

به منظور اطلاع از کمترین قیمت رهن و اجاره مسکن در تهران سری به سایت های آنلاین رهن و اجاره املاک زدیم و در ادامه چند نمونه از آگهی های با نرخ پایین را ذکر خواهیم کرد.

بررسی ها نشان می دهد که برای رهن واحد مسکونی ۵۰ متری ۱۴ سال ساخت یک خوابه در محله آذری به ۱۶۰ میلیون تومان و برای رهن واحد ۴۰ متری ۱۵ سال ساخت یک خوابه در محله سلسبیل به ۱۴۰ میلیون تومان و برای رهن واحد ۵۱ متری ۱۲ سال ساخت یک خوابه در محله بریانک نیاز به ۱۷۰ میلیون تومان ودیعه نیاز است.

اجاره مسکن

کمترین قیمت‌های رهن و اجاره مسکن در نقاط مختلف پایتخت

رهن واحد مسکونی ۵۰ متری ۱۲ سال ساخت بدون خواب در محله گمرک نیز به ۱۴۰ میلیون تومان و رهن واحد ۳۲ متری ۱۳ سال ساخت در محله جیحون به ۱۳۰ میلیون تومان ودیعه نیاز دارد.

رهن واحد ۴۵ متری ۱۵ سال ساخت یک خوابه در محله جوادیه نیز ۱۳۰ میلیون تومان و رهن واحد ۵۰ متری ۹ سال ساخت یک خوابه در محله مسعودیه به ۱۴۰ میلیون تومان و واحد ۵۵ متری ۱۵ سال ساخت یک خوابه در محله جی نیز ۱۶۰ میلیون تومان ودیعه نیاز دارد.

همچنین مستاجران برای اجاره واحد مسکونی ۵۵ متری ۸ سال ساخت یک خوابه در محله دولت آباد باید ۱۵۰ میلیون تومان ودیعه و ۶۰۰ هزار تومان به عنوان اجاره ماهانه بپردازند. واحد مسکونی ۵۰ متری ۲۰ سال ساخت دو خوابه در خیابان ۱۷ شهریور جنوبی نیز با ۱۵۰ میلیون تومان ودیعه و ۷۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه آگهی شده است.

واحد مسکونی ۶۰ متری ۱۶ سال ساخت یک خوابه در تهرانپارس شرقی نیز با ۱۵۰ میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه ۵۰۰ هزار تومانی آگهی شده است. همچنین مستاجران برای واحد ۶۰ متری ۱۲ سال ساخت یک خوابه در خاک سفید باید ۱۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۸۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه و برای واحد ۵۵ متری ۵ سال ساخت یک خوابه در دولت آباد نیز باید ۱۵۰ میلیون تومان ودیعه و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه بپردازد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.