روند بورس در هفته جاری منفی بود و بار دیگر شاخص کل بورس با عقب نشینی، به کانال یک میلیون و دویست هزار واحد سقوط کرد.

عقب‌نشینی بورس به کانال ۱.۲ میلیون واحد

به گزارش کارآفرین نیوز، در هفته جاری بازار سرمایه سرخ پوش بود و نتوانست بازدهی مثبت هفته گذشته را تکرار کند.

شاخص کل هفته را با صعود ۳ هزار و ۲۶۰ آغاز کرد، اما در روز یکشنبه این شاخص بیش از ۲۲ هزار واحد نزول کرد تا سرخ پوش ترین روز بورس در این هفته، یکشنبه باشد. روز دوشنبه نیز شاخص نزولی بود، اما در دو روز پایانی هفته شاخص به مدار صعود بازگشت.

در مجموع شاخص کل این هفته را با افت ۱۷ هزار و ۸۷ واحد سپری کرد و بازدهی منفی ۱.۳۱ درصد را به ثبت رساند.

شاخص کل با هم وزن نیز در هفته جاری، نزولی بود و ۶ هزار و ۷۷۵ واحد افت داشت. بازدهی این شاخص منفی ۲.۰۳ درصد بود.

در آخرین روز هفته شاخص کل بورس در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۲۰ واحد و شاخص هم وزن در سطح ۳۲۶ هزار و ۲۴۴ واحد قرار گرفتند.

بررسی شاخص فرابورس نشان می دهد که این شاخص نیز با افت مواجه بوده و در این هفته ۸۱ واحد افت داشت و در سطح ۱۷ هزار و ۶۶۱ واحد قرار گرفت.

در هفته سوم بهمن، تراز حقیقی ها منفی بود و شاهد خروج پول بودیم، با این وجود معاملات این هفته با رشد اندکی نسبت به هفته گذشته همراه بود.

وضعیت بازار سرمایه در انتهای بهمن

با توجه به اخبار مثبت از مذاکرات هسته ای، می توان انتظار داشت، گروه های خودرویی و بانکی در هفته آینده روند مثبتی را طی کنند از سوی دیگر هرگونه توافق یا عدم توافق بر روی قیمت دلار و به تبع آن بر روی بورس تاثیر گذار خواهد بود.

در واقع با نهایی شدن توافق، صنایعی که تحت تاثیر قیمت دلار قرار دارند با روند اصلاح قیمت موقتی مواجه خواهند شد.

از سوی دیگر روند معاملات روز چهارشنبه حکایت از این دارد که صعودی بود و تحلیل گران اعتقاد دارند افزایش تقاضا در بازار سبب رونق معاملات خُرد می شود. این امر بر روند صعودی بازار سرمایه تاثیرگذار خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.