بررسی قیمت دلار و یورو در هفته جاری حکایت از این دارد که قیمت این دو ارز در هفته جاری نزولی بوده به گونه‌ای که دلار در این هفته ۵۲۸ تومان و یورو نیز ۳۲ تومان کاهش قیمت داشته‌اند.

هفته افت ارزش دلار در بازار

به گزارش کارآفرین نیوز، قیمت دلار در آخرین روز هفته گذشته، ۲۵ هزار و ۲۵۰ تومان در صرافی ملی قیمت خورده بود. در این هفته در روزهای شنبه، یک شنبه و سه شنبه قیمت دلار کاهشی و در روزهای دوشنبه قیمت این ارز صعودی بود.

در مجموع نسبت به هفته گذشته دلار ۲.۱ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد که این کاهش قیمت تحت تاثیر اخبار مثبت از مذاکرات هسته ای، اعتراف مقامات آمریکایی در بی اثر کردن تحریم ها و افزایش قیمت نفت بوده است.

بررسی قیمت یورو در صرافی ملی نیز نشان می دهد که این ارز در روزهای شنبه و یک شنبه بیش از ۸۰۰ تومان افزایش قیمت داشت، اما در مابقی روزها روند نزولی در پیش گرفت.

دلار

در زمان تهیه این خبر قیمت خرید دلار در صرافی ملی، ۲۴ هزار و ۷۲۲ تومان و قیمت خرید یورو ۲۸ هزار و ۵۹۲ تومان است.

روند دلار در بازار آزاد نشان می دهد در هفته اخیر این ارز با کاهش ۳.۷۸ درصدی ارزش مواجه بوده است. در واقع در هفته اخیر با موج مثبت مذاکرات هسته ای دلار بازار آزاد، بیش از هزار تومان کاهش قیمت داشت.

در این هفته نیز به مانند هفته گذشته، دلار در سد حمایتی قرار دارد. در گزارش قبلی اشاره شد در صورتی که ارزش دلار زیر سطح ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان قرار گیرد، موجی از فروش در بازار رخ خواهد داد و این امر به کاهش قیمت دلار منجر خواهد شد.

این کاهش قیمت در هفته سوم بهمن ماه اتفاق افتاد و در حال حاضر دلار بازار کمتر از ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد. تحلیل ها نشان می دهد در صورتی که دلار بازار آزاد در سطح قیمتی زیر ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان قرار گیرد، روند کاهش قیمت شدیدتر خواهد شد و در سطح ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان قرار خواهد گرفت.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد به کاهش ارزش دلار هرات است که در لحظه گزارش این خبر، ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان معامله می شود که این خود نیز بر روند افت قیمت دلار بازار آزاد تاثیرگذار است.

البته برخی دیگر از تحلیل گران اعتقاد دارند دلار بازار آزاد، بخش عمده از افت خود را تا پیش از نهایی شدن مذاکرات هسته ای تجربه کرده است و برای افت بیشتر باید منتظر نهایی شدن مذاکرات هسته ای بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =