بررسی قیمت‌ها در بازار سکه و طلا نشان می‌دهد که نرخ‌ها در هفته جاری با نوسان همراه بوده و سکه به کانال ۱۱ میلیون تومان بازگشته است.

تغییرات ۶ روزه قیمت سکه و طلا در بازار

به گزارش کارآفرین نیوز، قیمت سکه امامی در آخرین معاملات هفته گذشته ۱۲ میلیون و ۱۱۸ هزار تومان بود و این در حالی است که از ابتدای هفته جاری، نرخ ها روند کاهشی داشته و وارد کانال ۱۱ میلیون تومانی شدند.

در روز شنبه (۱۶ بهمن ماه)، هر قطعه سکه امامی ۱۱ میلیون و ۸۴۱ هزار تومان نرخ گذاری شد و نیم سکه با قیمت ۶ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و ربع سکه با قیمت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت خورد که نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، کاهش قیمت ۲۸ هزار تومانی را تجربه کرده است.

این در حالی است که قیمت ها در روز یکشنبه دچار نوسان شد به طوری که سکه امامی با اندکی افزایش، ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و نیم سکه با قیمت ۶ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و ربع سکه به قیمت ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

این نوسان قیمتی تا اواخر هفته ادامه داشت به طوری که هر سکه امامی در روز چهارشنبه ۱۱ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان قیمت خورد که نشان دهنده کاهش ۲۶۱ هزار تومانی نرخ آن به نسبت روز شنبه است. نیم سکه نیز با کاهش ۷۰ هزار تومانی قیمت به نسبت روز شنبه ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ربع سکه با کاهش ۷۰ هزار تومانی به قیمت ۳ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان نرخ گذاری شد.

در روز پنج شنبه اما قیمت سکه امامی اندکی افزایش داشت و به ۱۱ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسید. نیم سکه نیز در این روز با قیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، هر قطعه ربع سکه ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان معامله شد.

بررسی ها نشان می دهد که این نوسانات قیمتی ناشی از تغییرات نرخ ارز بوده و احتمال می رود با توجه به از سر گیری دور جدید مذاکرات هسته ای و احتمال انجام توافقات برجامی، قیمت ها در بازار سکه و طلا همچنان با نوسان همراه باشد.

قیمت طلا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =