تعداد زنان موفق عرصه بانکداری در دنیا رو به افزایش است و در هر کشوری می‌توان زنانی را یافت که تاثیر شگرف در پیشبرد نظام بانکی بومی یا بین‌المللی داشته‌اند.

زنان پیشرو در عرصه بانکداری جهان

زنان موفق نظام بانکی با رویکرد مقتدرانه خود، جایی برای خود در دنیای بانکداری و مدیریت سرمایه باز می کنند.

رادیکا ونکاترمن؛ بانک کردیت سوییس (Radhika Venkatraman)

ونکاترمن؛ مدیر بخش فناوری اطلاعات و نرم افزارهای بانکی در بانک سرمایه گذاری کردیت سوییس که نقش بسیار موثری در تسریع روند نوآوری های بانکی این بانک دارد.

Radhika Venkatraman

سال ۲۰۲۲، پنجمین سال حضور ونکاترمن در این بانک محسوب می شود. وی به دلیل اقدامات موثر و چشمگیر در بخش فناوری های نوین، در فهرست مجله اَمریکن بنکر (American Banker) قرار گرفت.

وی پیش از حضور در این بانک، به عنوان مدیر ارشد فناوری اطلاعات (CIO) در وِرایزن (Verizon)؛ غول آمریکایی صنعت مخابرات فعالیت می کرد.

ونکاترمن که یک SVP‌ نیز به شمار می آید، با پیشینه ۱۹ ساله فعالیت در بخش فناوری اطلاعات (IT)، در کمتر از ۴ سال توانست به یکی از خوشنام ترین و اثرگذارترین مدیران نظام بانکی دنیا شهرت یابد.

وی با استفاده از یادگیری ماشینی (ML)، شیوه جدیدی در تحلیل رفتارهای اقتصادی و تراکنش های معاملاتی مشتریان بانک اجرا کرده است. با به کارگیری این شیوه نوین، تا حد بسیار زیادی می توان براساس آمار کلی حاصل از تحلیل ها، نیازهای آتی مشتریان را پیش بینی کرد و اپلیکیشن های نوینی را با کاربری های مختلف بانکی طراحی کرد.

SVP به مراحل حرفه ای انتقال تجارب برای جانشینی مقامی در سازمان ها اطلاق می شود که فرد شایسته، مستعد و توانمندی در آن حوزه، تحت آموزش های مرتبط و ضروری آن سازمان در آن بخش قرار می گیرد تا در هنگام بازنشستگی یا استعفای مدیر پیشین، به اصطلاح کار را تحویل بگیرد. این فرایند انتقال اطلاعات و تجارب به منظور جلوگیری از ایجاد خلل در امور جاری سازمان صورت می گیرد و گاهی در مشاغل تخصصی، بین ۲ تا ۴ سال به طول می انجامد.

به رهبری ونکاترمن، این بانک سرمایه گذاری بین المللی به جریان پردازش ابری در سیستم بانکی پیوست و تا کنون از ۴۰ اپلیکیشن بر بستر پردازش ابری (CC) رونمایی کرده است.

وی از زمان تکیه بر این مسند، با همراهی تیم حرفه ای خود توانست این بانک را در زمره برترین های بانکداری بر بستر محاسبات ابری معرفی کند.

بنابراین ونکاترمن به عنوان یک SVP موفق، توانست در جایگاه جدید خوش بدرخشد و در مدت زمان کوتاه حضور خود در نظام بانکی، کردیت سوییس را به موقعیت درخشانی برساند.

یکی از عمده ترین دلایل معرفی ونکاترمن به عنوان عضو فهرست برترین بانکداران زن، دیدگاه "شارک تَنک" (Shark Tank) وی است. وی با دعوت از کارآفرینان برتر حوزه فناوری های نوین، از ایده های استارتاپی آنان حمایت می کند و آنان را در مسیر صحیح پیشرفت، هدایت و حمایت می کند.

برگزیده رقابت "فاینانس ۲۰۲۰" در دنیای سرمایه گذاری بین المللی، از امیدهای آینده دار نظام بانکی دنیاست.

استفانی بِرمینگ؛ مدیر جهانی گروه بانکداری سرمایه گذاری ویلیام بلر

ویلیام بلر (WBIM)؛ از بانک های قدیمی محسوب می شود که در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه، فعالیت می کند. این بانک در مارس ۲۰۲۰، به کارکنان خود اجازه داد به صورت دورکاری، به انجام وظایف محوله بپردازند.

Stephanie Braming

برمینگ (Stephanie Braming)؛ از سال ۲۰۰۴ به عنوان متخصص پورتفو به این گروه پیوست و از سال ۲۰۱۷ بر کرسی مدیریت این بانک سرمایه گذاری منصوب شد.

بِرِمینگ با درک بالای تجاری و تعهد کاری خود، توانست استراتژی های نوینی را در بانک پیاده سازی کند و در مدت کوتاهی، میزان دارایی مشتریان در بانک را به طور چشمگیری افزایش دهد.

روحیه تعامل برمینگ موجب اشاعه فرهنگ مشارکت در فرایند سرمایه گذاری، نوآوری و رشد بین کارکنان این بانک شده است.

برمینگ که عضو هیات مدیره انجمن تحلیل گران رسمی و مدیران مالی (CFA Society) نیز هست با اجرای استراتژی های ۱۲ تا ۱۸ ماهه توانست رشد چشمگیری در میزان سرمایه گذاری های سودده بانک در سطح دنیا ایجاد کند.

وی همچنین شبکه زنان موثر در زمینه مدیریت سرمایه گذاری را نیز راه اندازی کرده است تا با اشتراک دانش و تجارب خود و همفکری بتوانند حاکمیت نوآوری را در دنیای سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه گسترش دهند.

CFA Society

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =