هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات خرید مسکن برای مجردها و زوجین که اوایل دی ماه ۱۴۰۰ حدود ۸۷ هزار تومان بود، ۲۳ بهمن ماه به ۱۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

قیمت هر برگ تسهیلات خرید مسکن به ۱۴۴ هزار تومان رسید

به گزارش کارآفرین نیوز، ۲۳ آذرماه بود که بانک مسکن به مناسبت هشتاد و سومین سالگرد تاسیس این بانک اعلام کرد هزینه دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم به مدت یکماه تا ۵۰ درصد کاهش یافته و با اینکه این مهلت تا ۱۵ بهمن ماه تمدید شده بود، به تازگی دوباره اقدام به تمدید آن تا پایان اسفند ماه کردند.

نصف شدن هزینه خرید اوراق مسکن برای دریافت تسهیلات مربوطه در حالی اتفاق افتاده که قیمت هر برگ اوراق تسه افزایش چند برابری داشته و این طرح آنچنان که باید نتوانسته کمکی به متقاضیان کند و مشوقی برای دریافت آن باشد.

بررسی ها نشان می دهد که هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات خرید مسکن برای مجردها و زوجین که اوایل دی ماه ۱۴۰۰ حدود ۸۷ هزار تومان بود، ۲۳ بهمن ماه به ۱۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

با توجه به آنچه بانک مسکن اعلام کرده، مجردهای ساکن تهران می ‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می ‌شود که با تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده، متقاضیان برای دریافت تسهیلات خرید مسکن باید ۲۰۰ برگه اوراق خریداری کنند که با احتساب تسه ۱۴۴ هزار تومانی، مجموع هزینه خرید اوراق ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود و برای دریافت وام جعاله باید ۸۰ برگه اوراق به قیمت ۱۱ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان تهیه شود.

با در نظر گرفتن اینکه زوج های تهرانی می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان (شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله) تسهیلات خرید مسکن دریافت کنند به این منظور نیاز به خرید ۴۸۰ برگه اوراق به قیمت ۶۹ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان دارند.

گفتنی است، سقف این تسهیلات برای مجردها و زوجین ساکن مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر متفاوت است به طوری که برای مجردها ۱۶۰ میلیون تومان و برای زوجین ۳۲۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده و مجردهای سایر مناطق شهری نیز می توانند ۱۲۰ میلیون تومان و زوجین این مناطق ۲۴۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن از طریق خرید اوراق تسه دریافت کنند.

تسهیلات مسکن

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =