مدیرعامل سمات سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ را ۵۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: پرداخت این مبلغ منوط به مبالغی که شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز می‌کنند، خواهد بود.

شرط واریز سود ۵۵۰ هزار تومانی سهام عدالت

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در خصوص جزئیات واریز سود سهام عدالت گفت: مبالغ واریزی سود سهام عدالت به حساب سهامداران در هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم بر اساس میزان سهام عدالتی است که در پرتفوی سهامداران وجود دارد.

باغستانی در خصوص افزایش سرمایه برخی از شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت گفت: مبالغ افزایش سرمایه از سود تقسیمی کسر خواهد شد، اما سهام جدید به سهامداران تعلق خواهد گرفت. اگر شرکت های سرمایه پذیر سود سهام خود را در زمان مقرر به حساب سمات واریز کنند، پرداخت سود در یک مرحله انجام می شود اما در غیر اینصورت، واریز سود بیش از یک مرحله به طول می انجامد.

به گفته باغستانی، افرادی که سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ خودرا دریافت نکرده اند، باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) ثبت نام و احراز هویت و یا شماره شبای معتبر خود را در سایت sahamedalat.ir وارد کنند. این مقام مسئول در انتها گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال فراهم کردن زیر ساخت های لازم است تا شرایط برای پرداخت سود سهامداران عدالت تا پایان امسال مهیا شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.