FXS توکن پلتفرم فرکس فایننس بوده که توسط مهندس برنامه نویس ایرانی الاصل آن بر روی شبکه اتریوم ساخته شد و آینده روشنی برای آن پیش‌بینی شده است.

فرَکس شیرز و خالق ایرانی آن

به گزارش کارآفرین نیوز، در روزهایی که بهای بیت کوین و آلت کوین های باارزش روند نزولی دارند، سرمایه گذاران به دنبال فرصت های عالی برای خرید رمزارزهای قوی هستند که مناسب این شرایط باشد.

در این سلسله گزارشات برخی از توکن هایی که در شرایط اصلاح بازار، روند رو به رشد داشته اند را بررسی خواهیم کرد. البته ذکر این نکته ضروری است که هدف از معرفی این آلت کوین ها پیشنهاد برای خرید آنها نبوده و افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه باید خود براساس اطلاعات شرایط بازار را در نظر بگیرند.

فرکس شیرز

FSX به‌ عنوان، اولین سیستم استیبل کوین کسری - الگوریتمی شناخته می‌شود که در سال ۲۰۲۱ شروع به جذب سرمایه کرد.

استیبل کوین فرکس، به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن، در حوزه‌ای که تحت تسلط پروژه‌های متمرکزی مانند تتر و یواس‌دی است، به یکی از محبوب‌ترین کوین‌ها در میان طرف‌داران دیفای تبدیل شده است.

فرکس شیرز

پروتکل استیبل کوین به طور کامل یک طیف طراحی کاملاً وثیقه‌ای (کسری) یا طیف کاملاً الگوریتمی بدون پشتوانه را در می‌گیرد. استیبل کوین‌های وثیقه دار دارای ریسک نگه‌داری بالای بوده است. از سوی دیگر استیبل کوین طیف کاملاً الگوریتمی، مدلی قابل‌اعتماد ارائه می‌دهند اما سرعت رشد ارزش آنها بسیار پایین است و دارای نوسانات شدیدی هستند.

فرکس شیرز اولین توکنی این حوزه بوده که از اصول طراحی هر دو بهره برده است درواقع یک پروتکل دو رمزی است که شامل یک استیبل کوین و یک توکن حاکمیتی است.

بررسی داده‌های کوین مارکت حکایت از این دارد که از زمان تأسیس تا به امروز FSX بیش از ۳۰۴ درصد رشد قیمت داشته است.

این توکن در حال حاضر باارزش بازار ۴۰۵ میلیون دلار، از لحاظ حجم معاملات در رتبه ۱۴ بازار قرار دارد. همچنین حجم معاملات روزانه آن بیش از ۱۱۵ میلیون دلار است.

بررسی دقیق داده کوین مارکت نشان می‌دهد که دردی ماه سال جاری، قیمت آن به ۴۲ دلار و ۶۵ سنت رسیده بود که بیشترین قیمت ثبت شده برای فرکس شیرز بوده است.

در حال حاضر این توکن با رشد ۱۹.۳۴ درصدی نسبت به‌روز گذشته، ۲۵ دلار و ۵۱ سنت معامله می‌شود.

این توکن توسط sam Kazemian برنامه‌نویس ایرانی - آمریکایی خلق شده است. سام کاظمیان این ایده را در سال ۲۰۱۹ میلادی مطرح کرد که استیبل کوین‌ها به‌ سرعت در حال‌ رشد هستند اما هیچ‌کدام ترکیبی از سیاست‌های پولی الگوریتمی و وثیقه سازی ندارند.

هنگامی که کاظمیان در دانشگاه مشغول تحصیل بود در خوابگاه خود با یک دستگاه ماینینگ دست‌ساز موفق شد بیت‌کوین و دوج‌کوین استخراج کند و این امر سبب ورود او به دنیای کرپتو شد.

سام کاظمیان

کاظمیان جهت راه‌اندازی پلتفرم فرکس، با استفان مور که عضو سابق فدرال رزرو بود همکاری کرد و در ادامه مدیر ارشد فناوری فرکس یعنی تراویس مور و هم بنیانگذار فرکس، جیسون هوان به این مجموعه اضافه شدند.

هم اکنون FSX سراسر حوزه دیفای توسط کاربرانی که به دنبال استیبل کوین غیرمتمرکزتری هستند، به کار گرفته می‌شود، از سوی دیگر اهمیت پروتکل‌های استیبل کوین نیز هر روز در حال افزایش است، از این‌رو باید در آینده نزدیک، شاهد افزایش تقاضا و قیمت این آبت کوین بود

جهت خرید و فروش این آلت کوین، می توان از صرافی‌های بایننس، یونی سواپ V۲، کوکوین، گیت، Crypto.com، سوشی سواپ، اسپریت سواپ، هات بیت و پاراسواپ بهره برد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =