رشد نرخ رهن و اجاره مسکن در برخی از مناطق تهران بیش از سایر نقاط بوده و اکنون مستاجران برای واحد ۱۸۵ متری نوساز ۳ خوابه در مناطق بالای شهر باید ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۱۵ میلیون تومان اجاره ماهانه بپردازند.

بالاترین قیمت‌های پیشنهادی رهن و اجاره در تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور و برابر گزارش بانک مرکزی درباره تحولات بازار مسکن، شاخص کرایه مسکن استیجاری در شهر تهران در دی ماه ۱۴۰۰ نشان دهنده رشد ۵۰.۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

بر این اساس، نرخ ها در بازار رهن و اجاره افزایش قابل توجهی داشته و این روند همچنان ادامه دار است.

قاعدتا رشد نرخ رهن و اجاره مسکن در برخی از مناطق شهر تهران بیش از سایر نقاط بوده که به منظور اطلاع دقیق تر از بالاترین قیمت های پیشنهادی رهن و اجاره خانه سراغ سایت های آنلاین رهن و اجاره رفتیم و در ادامه جزئیات برخی از آگهی های با نرخ بالا را ذکر می کنیم.

بررسی ها حاکی از این است که رهن واحد مسکونی ۶۰۰ متری نوساز پنج خوابه در نیاوران نیاز به ۸ میلیارد تومان ودیعه و رهن واحد ۲۷۰ متری ۳ سال ساخت ۴ خوابه در سعادت آباد نیاز به ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه و رهن واحد ۳۳۰ متری ۴ سال ساخت ۳ خوابه در محله دروس به ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان ودیعه نیاز دارد.

همچنین، ودیعه مورد نیاز برای رهن واحد ۱۷۷ متری ۱۳ سال ساخت ۳ خوابه در الهیه معادل ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است و مستاجران برای رهن واحد ۱۳۰ متری ۱۰ سال ساخت ۳ خوابه در یوسف آباد باید یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه پرداخت کنند.

رهن واحد ۱۲۵ متری ۱۵ سال ساخت ۳ خوابه در ازگل نیز به ۹۵۰ میلیون تومان ودیعه، رهن واحد ۹۵ متری ۳ سال ساخت ۲ خوابه در قیطریه به ۷۳۰ میلیون تومان ودیعه و رهن واحد ۱۰۰ متری ۲ سال ساخت ۲ خوابه در جنت آباد جنوبی به ۶۱۵ میلیون تومان ودیعه و واحد ۱۳۰ متری ۲۰ سال ساخت ۲ خوابه در تهرانپارس غربی نیز به ۵۵۰ میلیون تومان ودیعه نیاز دارد.

رهن و اجاره مسکن در تهران

در بازار اجاره نیز، واحد مسکونی ۱۸۵ متری نوساز ۳ خوابه در سعادت آباد با ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۱۵ میلیون تومان اجاره ماهانه آگهی شده و واحد ۳۲۰ متری ۱۰ سال ساخت ۴ خوابه در فرمانیه علاوه بر ۲ میلیارد تومان ودیعه با ۶۰ میلیون تومان اجاره ماهانه آگهی شده است.

همچنین، واحد ۲۲۰ متری ۱۰ سال ساخت ۳ خوابه در شهرک غرب به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۳۰ میلیون تومان اجاره ماهانه نیاز دارد و مستاجر برای واحد ۳۳۰ متری ۵ سال ساخت ۴ خوابه در زعفرانیه علاوه بر یک میلیارد تومان ودیعه باید ۱۰۰ میلیون تومان اجاره ماهانه بپردازد. واحد ۲۵۰ متری ۵ سال ساخت ۲ خوابه در الهیه نیز با ۷۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۷۰ میلیون تومان اجاره ماهانه و واحد ۱۷۰ متری ۶ سال ساخت ۳ خوابه در کامرانیه با ۷۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۳۰ میلیون تومان اجاره ماهانه آگهی شده است.

در اقدسیه نیز واحد مسکونی ۲۷۰ متری ۵ سال ساخت ۴ خوابه با ۶۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۸۰ میلیون تومان اجاره ماهانه و در شهرک غرب واحد ۲۶۰ متری یک سال ساخت ۳ خوابه با ۵۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۶۵ میلیون تومان اجاره ماهانه و در نیاوران واحد ۱۷۰ متری ۷ سال ساخت ۲ خوابه با ۵۰۰ میلیون تومان ودیعه و ۴۰ میلیون تومان اجاره ماهانه آگهی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =