تعداد مددجویان سازمان‌های حمایتی در سال جاری به ۳ میلیون و ۳۱۸ هزار نفر رسید و دولت در لایحه بودجه سال آینده برای حمایت از خانوارهای تحت پوشش، ۳۴۲.۵ هزار میلیارد تومان معادل ۲۱ درصد رشد نسبت به بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرده است.

جدول پرداخت مستمری مددجویان سازمان‌های حمایتی

به گزارش کارآفرین نیوز، یکی از برنامه های دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، حمایت از معیشت خانوارهایی است که نیازمند حمایت دولت برای توانمندسازی هستند. در تمامی دولت های گذشته نیز حمایت های مالی مستقیم به صورت مستمری ماهانه از خانوارهای تحت پشش سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد امام (ره)، سازمان بهزیستی و ... انجام شده است.

بررسی لایحه بودجه سال آینده کل کشور نشان می دهد که دولت برای حوزه رفاه اجتماعی، ۳۴۲.۵ هزار میلیارد تومان منابع پیش بینی کرده که این رقم نسبت به ۲۸۴ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۰، به میزان ۲۱ درصد رشد نشان می دهد. همچنین برای حمایت مالی، بیمه ای و توانمندسازی برای ۲.۳ میلیون خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) نیز مبلغ ۲۵ هزار و ۷۸۱ میلیارد تومان منابع پیش بینی کرده که این رقم نسبت به ۲۲ هزار و ۹۵۶ میلیارد تومان سال جاری، ۱۲.۳ درصد رشد یافته است.

همچنین برای حمایت از یک میلیون و ۱۵۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی نیز ۱۷ هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان منابع پیش بینی شده که این میزان نسبت به رقم ۱۴ هزار و ۸۵۴ میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۰ معادل ۱۶.۳ درصد رشد نشان می دهد.

جدول پرداخت مستمری مددجویان سازمان‌های حمایتی

نگاهی به ارقام پرداختی به مستمری بگیران و مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی در فاصله سال های ۹۲ تا ۱۴۰۰ نیز نشان می دهد که رقم پرداختی به هر نفر از ۴۰ هزار تومان در سال ۹۲ به ۳۵۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است. همچنین رقم پرداختی به خانوارهای ۵ نفره در سال جاری طبق جدول ارائه شده، رقم یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در ماه است.

روند افزایشی ارقام پرداختی به مددجویان در طول سال های اخیر همانگونه که در جدول نیز مشخص است، ادامه داشته و با توجه به افزایش ۲۱ درصدی منابع در سال آینده، می توان انتظار داشت حداقل به همین میزان نیز به مستمری ها افزوده شود.. در عین حال، ارقام نهایی پرداختی به مددجویان و مستمری بگیران سازمان های حمایتی پس از تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۱ در مجلس مشخص خواهد شد.

جدول پرداخت مستمری مددجویان سازمان‌های حمایتی

بررسی تعداد مددجویان و مستمری بگیران دستگاه های حمایتی در سال های اخیر نیز نشان می دهد که تعداد مددجویان از ۲ میلیون و ۲۳۴ هزار نفر در سال ۹۲ به ۳ میلیون و ۳۱۸ هزار نفر در سال جاری رسیده که در این بخش نیز انتظار می رود تعداد افراد تحت پوشش در سال آینده نیز افزایشی باشد.

تعداد افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی در سال ۹۲ برای خانوارهای تک نفره، یک میلیون و ۹۲ هزار نفر بود که این تعداد در سال جاری برای خانوارهای تک نفره به یک میلیون و ۵۴۴ هزار نفر رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =