با وجود اِعمال تحریم‌های شدید کاخ سفید بر شرکت‌های چینی فعال در زمینه تولید ریزتراشه، سود هنگفتی عاید سازندگان چیپ‌های الکتریکی چینی شد.

تحریم‌های بی اثر آمریکا بر تولید ریزتراشه‌های چینی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی ان بی سی، SMIC؛ بزرگترین تولیدکننده چیپ های الکترونیکی، از افزایش چشمگیر درآمد خود در سال گذشته میلادی خبر داد. به رغم اِعمال تحریم های آمریکا علیه شرکت های چینی تولیدکننده ریزتراشه، بزرگترین سازنده ریزتراشه در چین از افزایش درآمد این شرکت خبر داد.

در سال ۲۰۲۱ میلادی، کمبود موجودی و عرضه ریزتراشه ها به موازات افزایش تقاضا موجب شد بسیاری از شرکت های تولید لوازم و اقلام الکترونیکی با مشکل مواجه شوند.

درآمد این غول صنعت ریزتراشه در سال ۲۰۲۱ میلادی، ۵.۴۴ میلیارد دلار اعلام شده است که ۳۹ درصد بیش از سال ۲۰۲۰ و سریعترین رشد پس از سال ۲۰۱۰ محسوب می شود.

بر همین اساس، سود سالانه این شرکت ۱.۷ میلیارد دلار اعلام شده است که حکایت از افزایش ۱۳۸ درصدی دارد.

این رکورد عملکرد و درآمد در حالی اتفاق اقتاده است که نام SMIC از سال ۲۰۲۰، در فهرست شرکت های تحت تحریم آمریکا به چشم می خورد. این شرکت، اصلی ترین رقیب TSMC تایوان و سامسونگ (samsung)کره جنوبی به شمار می آید.

ریزتراشه

تداوم تنش های ژئوپلیتیک میان چین و آمریکا در سال های گذشته، حالا به جنگ بر سر فناوری های کلیدی رسیده و ریزتراشه، یکی از مهمترین های این حوزه است.

چین، پس از آمریکا در رتبه دوم تولید ریزتراشه ایستاده است اما خودکفایی در این صنعت و رسیدن به جایگاه نخست جهان، از اصلی ترین انگیزه های فعالان این صنعت است.

این غول صنعت تراشه سال گذشته، از سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری برای تاسیس ۳ کارخانه جدید در اطراف پکن، شانگهای و شنزن خبر داده بود.

بنا بر اعلام منابع موثق، ظرفیت تولید این کارخانه در سال ۲۰۲۲ بسیار بیشتر خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =