رییس صندوق بین‌المللی پول تاکید کرد: بانک مرکزی هر کشور بدون الگو گرفتن از سایر کشورها، باید فقط بر اساس شرایط داخلی و بین‌المللی کشورش، زمان ورود به بازار ارز دیجیتال را تعیین کنند.

نسخه واحد برای زمان و ورود به بازار ارزدیجیتال وجود ندارد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از رویترز، کریستالینا جورجیوا؛ رییس صندوق بین المللی پول (IMF) در مصاحبه ای اعلام کرد:‌ شواهد موجود نشان می دهد برای ورود به حوزه ارزهای دیجیتال، نسخه واحدی وجود ندارد و بانک مرکزی کشورهای مختلف نباید و نمی توانند مانند یکدیگر عمل کنند.

وی می افزاید: هیچ دستورالعمل مرجعی برای نحوه و زمان ورود سیستم اقتصادی کشورها به بازار رمزارزها وجود ندارد و کشورها باید عوامل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... بسیاری را برای آغاز استفاده از ارز دیجیتال مد نظر قرار دهند.

گزارش این صندوق که پس از بررسی موقعیت و استراتژی های کشورهای مختلف نسبت به بازار ارز دیجیتال منتشر شد نشان می دهد حدود صد کشور در مراحل مختلف ورود به این بازار هستند. چین، سوئد و باهاما از جمله ۶ کشوری هستند که عملیات اجرایی رمزارز (CBDC) آنها به اتمام رسیده و آماده انتشار عمومی است.

کریستالینا جورجیوا

باهاما؛ کشوری کم جمعیت دارای مرز مشترک آبی با آمریکا، کوبا و هاییتی است و یکی از ثروتمندترین کشورهای قاره آمریکا و عضو کشورهای مشترک المنافع به شمار می آید.

جورجیوا می افزاید: اگر فرایند طراحی و اجرای رمزارزها (CBDC)، منطقی تر و با پشتوانه بیشتر اجرا می شد، می توانست دسترسی مردم به خدمات شِبه بانکی و مالی را با هزینه های کمتر تسهیل کند. در این صورت می توانستیم استفاده از آن را به مردم توصیه کنیم.

وی با مقایسه طلا و بیت کوین خاطر نشان ساخت: باید قوانین حریم خصوصی و امنیتی بسیار دقیق و کارشناسی شده ای را برای دارایی های دیجیتال بدون پشتوانه که ذاتا" آسیب پذیر و آسیب زا هستند ایجاد کنیم.

دو عامل اصلی در طراحی ارزهای دیجیتال

ثبات اقتصادی و ملاحظات حریم خصوصی؛ دو عامل کلیدی در طراحی ارز دیجیتال در هر کشوری محسوب می شوند که توازن بین این دو موجب طراحی و رونق ارز دیجیتالی آن کشور خواهد شد. جورجیوا بر این باور است که زمان ورود به این بازار برای همه کشورها یکسان نخواهد بود و کشورها باید این نکته را به دقت مدنطر قرار دهند.

در حال حاضر رقابت های المپیک زمستانی در چین در حال برگزاری است و این، بهترین فرصت برای پکن است که ارز دیجیتال خود را در معرض دید و تراکنش افراد سایر کشورها قرار دهد.

ارز دیجیتال

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =