رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از تصویب تخصیص ۹ میلیارد دلار ارز ترجیحی در بودجه سال آینده خبر داد و افزود: حدود ۴ میلیارد دلار به صورت ریالی نیز به منظور اختصاص به کالاهای اساسی، دارو و گندم تصویب شد.

ارز ترجیحی در بودجه ۱۴۰۱ ماندگار شد

به گزارش کارآفرین نیوز، حجمیدرضا حاجی بابایی بیان داشت: کمیسیون تصمیم سختی برای حذف و یا ادامه ارز ترجیحی باید اتخاذ می کرد و ما بیشترین زمان را برای تصمیم گیری درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی صرف کردیم. با وجود اینکه کارشناسان درباره فساد و دلالی ارز ترجیحی سخن گفتند، اما نگرانی ما این بود که اگر ارز ترجیحی حذف شود چه اتفاقی می افتد.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: کمیسیون راهی که مردم می خواستند را انتخاب کرد و معیشت مردم را مدنظر قرار داد. تخصیص ۲۵۰ همت یارانه برای سال آینده بدین معنی است که مجلس مشکلات مردم را لمس کرده و از آنها آگاه است و تمام تلاش خود را برای بهبود معیشت مردم به کار گرفته است.

حاجی بابایی افزود: حداقل دریافتی بازنشستگان در سال آینده ۵ میلیون تومان و حداقل حقوق شاغلان نیز ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود. همچنین حقوق تا ۵ میلیون تومان معاف از مالیات خواهد بود و بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان نیز مشمول ۱۰ درصد مالیات است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =