بررسی قیمت دلار و یورو در هفته انتهایی بهمن ماه ۱۴۰۰ حکایت از این دارد که قیمت این دو ارز در هفته جاری صعودی بوده است.

بازار ارز در پایان بهمن ۱۴۰۰

به گزارش کارآفرین نیوز، قیمت دلار در آخرین روز هفته گذشته، ۲۴ هزار و ۷۲۲ تومان در صرافی ملی قیمت خورده بود. در این هفته در روزهای یک شنبه و چهار شنبه قیمت دلار کاهشی و در روزهای شنبه و دوشنبه قیمت این ارز صعودی بود.

در مجموع نسبت به هفته گذشته دلار ۲.۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و نتوانست به مانند هفته گذشته روند نزولی در پیش بگیرد.

بررسی قیمت یورو در صرافی ملی نیز نشان می دهد که این ارز در روزهای شنبه و چهارشنبه هفته جاری افزایش قیمت داشته و در روزهای یک شنبه و دوشنبه نیز روند آن نزولی بوده است. در مجموع یورو نسبت به هفته گذشته ۳.۶ درصد رشد قیمت داشته است.

در زمان تهیه این خبر، قیمت خرید دلار در صرافی ملی، ۲۵ هزار و ۳۳۵ تومان و قیمت خرید یورو ۲۹ هزار و ۶۴۷ تومان است.

روند دلار در بازار آزاد نشان می دهد در هفته اخیر این ارز با رشد ۲.۸ درصدی ارزش مواجه بوده و در حال حاضر به قیمت ۲۷ هزار تومان معامله می شود. در واقع در هفته اخیر مسائل مروبط به جنگ میان روسیه و اوکراین و بلاتکلیفی در مذاکرات هسته ای، سبب افزایش قیمت دلار گشت.

در حال حاضر، دلار هرات در قیمت ۲۶ هزار و ۱۵۰ تومان قیمت دارد و تحلیل گران اعتقاد دارند، در صورتی که دلار هرات سطح ۲۶ هزار تومان را از دست بدهد، دلار تهران نیز با سقوط قیمت همراه خواهد بود و قیمت ها دلار بازار آزاد تهران به پایین تر از ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان سقوط خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.