بیل گیتس بار دیگر در کنفرانس امنیتی مونیخ ۲۰۲۲، بر لزوم تسریع سرمایه‌گذاری‌ها برای کاهش دوران پاندمی‌های آتی تاکید کرد.

درخواست بیل گیتس از دولت‌ها برای کاهش دوران پاندمی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی ان بی سی، بیل گیتس با تأکید بر کاهش خطرات کووید - ۱۹، نسبت به بروز پاندمی های جدید در آینده و طولانی شدن روند مقابله با آنها هشدار داد.

بیل گیتس که در کنفرانس امنیتی مونیخ ۲۰۲۲ سخن می گفت بار دیگر بر بروز پاندمی دیگری حتی شاید مشابه دوران کرونا تاکید کرد.

کنفرانس امنیتی مونیخ هر ساله در ماه فوریه در مونیخ آلمان برگزار می شود. این کنفرانس به دلیل رایزنی های سیاسی که بین مقامات کشورها در زمان اجلاس انجام می شود به داووس امنیتی نیز شهرت دارد و از نظر اهمیت و انعکاس نتایج آن به نشست مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، شباهت بسیار دارد. کنفرانس امسال از تاریخ ۱۸ فوریه ۲۰۲۲ (۲۹ بهمن) در مونیخ آلمان آغاز شده است.

هم- بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس که از زمان بروز پاندمی در سال ۲۰۲۰، بارها بر لزوم افزایش آمادگی کشورها برای مقابله با پاندمی های احتمالی آتی سخت گفته است، بار دیگر بر گفته های پیشین خود تاکید کرد و گفت: پاتوژن های (عوامل بیماری زا) بسیاری می توانند موجب بروز پاندمی مشابه یا حتی شدیدتر و طولانی تر شوند.

گیتس با اشاره به پیشرفت های روزافزون در زمینه فناوری های پزشکی افزود: اگر همین امروز، سرمایه گذاری ها را در این زمینه افزایش دهیم، می توانیم امیدوار باشیم برای مقابله با پاندمی های آتی، توان و قدرت بیشتری داشته باشیم و زودتر از آن رهایی یابیم.

پس از دو سال مبارزه مردم جهان با کووید - ۱۹ و خسارات جانی و مالی ناشی از آن، گسترش برنامه های واکسیناسیون موجب شده است از میزان مرگ و میر مبتلایان تا حدودی کاسته شود، بنابراین ضروری است جهان از همین امروز، خود را برای رویارویی با پاندمی های آتی که احتمالا متفاوت نیز خواهد بود آماده کند.

وی همچنین افزود: در حال حاضر، ۶۱.۹ درصد مردم جهان، حداقل یک دُز واکسن کووید – ۱۹ دریافت کرده اند. به نظر می رسد هدف گذاری سازمان جهانی بهداشت (WHO) بر تکمیل واکسیناسیون ۷۰ درصدی مردم دنیا تا نیمه اول سال ۲۰۲۲ محقق نخواهد شد.

گیتس خطاب به دولتمردان دنیا گفت: همین امروز برای افزایش سرعت و میزان سرمایه گذاری ها در زمینه تولید واکسن و فناوری های حوزه سلامتی اقدام کنید. دو سال است دنیا در حال مبارزه با این ویروس است، با افزایش شتاب سرمایه گذاری ها می توانیم دوران پاندمی های آتی را به ۶ ماه یا کمتر کاهش دهیم.

وی همچنین گسترش پلتفرم های استاندارد سازی شده ساخت واکسن مانند واکسن های mRNA را از جمله اقداماتی دانست که دنیا را در مسیر کوتاه سازی دوران پاندمی های آتی قرار می دهد.

گیتس تاکید کرد: هزینه سرمایه گذاری برای آمادگی و مقابله با پاندمی آتی به اندازه سرمایه لازم برای مقابله با تغییرات آب و هوایی نخواهد بود. اگر با منطق پیش برویم و از هم اکنون آماده شویم، هزینه ها به مراتب کاهش خواهد یافت.

وی با مشارکت ۳۰۰ میلیون دلاری در موسسه ولکام تراست، به کمک ائتلاف نوآوری های آمادگی اپیدمی آمده است.

موسسه ولکام تراست (Wellcome Trust)؛ بنیاد خیریه فعال در زمینه فناوری های حوزه سلامت و بهداشت است که با هدف کمک به افزایش سلامتی در سطح جهان در سال ۱۹۳۶ در لندن تاسیس شد.

همچنین ائتلاف نوآوری های آمادگی اپیدمی (CEPI)؛ انجمن مشارکتی سازمان های دولتی، خصوصی و مدنی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی برای تسریع در روند تولید واکسن برای کشورهای کم درآمد دنیا ایجاد شد. این ائتلاف به همراه اتحاد جهانی واکسن و ایمن سازی (GAVI) و سازمان جهانی بهداشت از اصلی ترین برپاکنندگان سازوکار کووَکس (COVAX) هستند.

این ائتلاف اعلام کرده است با اختصاص ۳.۵ میلیارد دلار درصدد است مدت زمان لازم برای گسترش هر برنامه واکسیناسیون را تا ۱۰۰ روز کاهش دهد.

کووکس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =