بانک کارآفرین جهت حمایت از توسعه مناطق محروم و کمتر برخوردار، در طرح توسعه معدن مس سیاستراگی با اختصاص تسهیلات ریالی به مبلغ هزار میلیارد ریال مشارکت کرد.

مشارکت بانک کارآفرین در اجرای طرح معدن سیاستراگی

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک کارآفرین پس از بررسی های انجام شده در خصوص درخواست هلدینگ تلاشگران اقتصاد پایدار و موافقت هیات مدیره بانک جهت تقویت زیرساختی مناطق کمتر برخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، مبلغ هزار میلیار ریال برای خرید ماشین آلات و تجهیز و ساخت ابنیه اختصاص داد.

این پروژه در استان سیستان و بلوچستان در کیلومتری شمال غربی زاهدان، شهرستان نیمروز، بخش صابری، دهستان سفیدآبه، روستای اومار و در مجاورت معدن سیاستراگی واقع شده است. بر این اساس مقرر شد که کارخانه مس سیاستراگی که احداث آن از سال ۱۳۹۹ شروع شده است تا اواسط سال ۱۴۰۱ تکمیل شود. نوع محصول این کارخانه کاتد مس با عیار ۹۹.۹۹ درصد بوده و ظرفیت این واحد تولیدی، ۳ هزار تُن در سال است.

در خصوص این طرح باید گفت، به دلیل نزدیکی معدن به روستای اومار، تعداد ۲۵۰ نفر از ساکنین این روستا و روستاهای همجوار و همچنین سایر نقاط استان، با شروع اقدامات اولیه، مشغول به کار شده اند و با پیشرفت، تکمیل و بهره برداری از این کارخانه، تعداد ۲۰۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =