بازار کار آینده و مشاغل نوین سال‌های نه چندان دور، از آن کسانی است که خود را به مهارت‌های مورد نیاز بازار کار نوین آینده کشور تجهیز کنند و از هم اکنون برای آینده شغلی خود برنامه‌ریزی داشته باشند.

۱۰ مهارت کلیدی که شغل بهتری را نصیب شما می‌کند

به گزارش کارآفرین نیوز، بازار کار در دنیا مرتبا در حال تغییر است، از یکسو نیازها برای انجام کار و تصدی مشاغل تغییر می کند و از سویی دیگر نیز کارجویان مهارت های جدیدی را برای انجام مشاغل می آموزند. از اینرو، می توان گفت که ساختار بازار کار در کشورها در هر چند سال یکبار دچار تغییراتی شده و مشاهده می شود که انجام برخی مشاغل امروزه به نسبت گذشته متفاوت شده و حتی نوع بیان نیازها و ارائه درخواست ها برای دریافت خدمات نیز متفاوت است.

امروزه تکنولوژی و فرایندهای هوشمند نقش بیشتری در زندگی بشر پیدا کرده و بسیاری از ساختارهای سنتی گذشته به فراموشی سپرده شده و یا با تکنولوژی های روز در آمیخته و به روز شده است. گسترش سفارش های اینترنتی، انجام کامل پروژه های مختلف در سراسر جهان از طریق ارتباط مجازی، ارائه آموزش های کاملا غیرحضوری و ... نمونه هایی از تغییر چهره بازارهای کار در جهان است.

تغییرات سریع بازار کار در سایه تکنولوژی هوشمند

طبیعتا در ایران نیز همگام با آخرین به روزرسانی های بازار کار جهان، تغییراتی حاصل شده و می شود. امروز دیگر جوانان تحصیل کرده دانشگاهی مانند جوانان دهه های گذشته نمی اندیشند و نوع نگاه شان به بازار کار و اشتغال نیز مانند گذشته نیست. بسیاری به دنبال به دست گرفتن فرصت های شغلی بین المللی هستند و بخش قابل توجهی از جوانان نیز امروز خود را به علوم و مهارت های گوناگون انجام کار تجهیز کرده اند.

تغییرات شگرف و بزرگ در تکنولوژی باعث شده که امروز گوشی های تلفن همراه هوشمند از قابلیت بالایی در انجام امور برای بشر برخوردار شوند و از این طریق نیز مشاغل گوناگونی به وجود آمده که اساسا تا همین چند سال پیش و یک دهه گذشته اثری از آنها نبود.

مشاغل نوین آینده

بنابراین کارشناسان می گویند در آینده نه چندان دور و تا سال های آینده، جوانان متخصص و با مهارت های ویژه و خاص را در بازار کار کشور خواهیم داشت که با فراگیری مهارت ها و تخصص های گوناگون، قادر به دردست گرفتن امور اقتصاد ایران خواهند بود. همچنین روش های انجام کار نیز در سال های آینده با روش های به کار رفته در امروز تا حدود بسیار زیادی متفاوت خواهد شد.

برخی کارشناسان بازار کار عقیده دارند افرادی که در آینده به بازارهای کار کشور گام خواهند نهاد، باید توانمندی شغل پذیری نوین را نیز به دست بیاورند و اگر افرادی باشند که همچنان بخواهند به روش پیشینیان و پدران خود به بازار کار نگاه کنند، قطعا امکان مناسبی را در بازار کار آینده کشور نخواهند داشت.

مهارت‌هایی که برای شما شغل به ارمغان می‌آورد

برخی از مهارت های لازم و احصاء شده برای اشتغال پذیری نوین در آینده به لزوم کسب مهارت های حل مشکل اشاره دارد و در کنار آن به مسئله داشتن مهارت های فنی و حرفه ای به عنوان یکی دیگر از نیازهای آینده بازار کار کشور اشاره شده است.

مهارت های مربوط به روابط عمومی و توانایی ارتباط با جامعه هدف و همچنین سازمان، از نیازهایی خواهد بود که در صورت عدم آشنایی به آن در آینده نزدیک به مشکل بر خواهید خورد. در عین حال، موضوع مهارت های برنامه نویسی کامپیوتری و تخصص داشتن در دانش کامپیوتر نیز نه تنها در آینده، بلکه در حال حاضر نیز می تواند زمینه های مساعدی را برای کسب و کار و شغل جوانان فراهم آورد.

همچنین مهارت های آموزشی و مهارت های مربوط به دانش ریاضیات و علوم در کنار مهارت های مدیریت مالی و مدیریت اطلاعات نیز همه از مهارت ها و تخصص هایی است که در صورت داشتن آنها، امکان بهتر و باکیفیت تری در بازار کار کشور نصیب شما خواهد کرد.

مهارت های دانش زبان خارجه و مهارت های مربوط به مدیریت تجارت و بازرگانی نیز در کنار مهارت های ذکر شده، از مواردی است که می تواند آینده شغلی بهتری را برای کارجویان رقم بزند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =