ارسال پیامک به دارندگان سهام عدالت در خصوص واریز سود به حساب‌های متفرقه یا دریافت آن به صورت نقدی و حضوری فیشینگ بوده و سود سهام عدالت به حساب تایید شده مشمولان به صورت آنلاین واریز خواهد شد.

کلاهبرداران در کمین دارندگان سهام عدالت

به گزارش کارآفرین نیوز، فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف سبب شده که سارقین از روش‌های جدیدی برای خالی‌کردن حساب‌های مردم استفاده نمایند.

در طول سال‌های اخیر بارها مشاهده شده که هم‌زمان با اعلام خبرهایی مانند واریز یارانه، واریز سود سهام عدالت و ... سارقین فعال‌تر شده و با ارسال پیامک‌های جعلی، اقدام به فیشینگ و هک حساب‌های افراد می‌نمایند.

یارانه، کارت سوخت، سهام عدالت، سفر عتبات، وام بدون ضامن، سامانه ثنا، مالیات و ... موضوعات پیامکی بوده که از سرشماره‌های غیررسمی برای بسیاری از افراد ارسال می‌شود.

در روزهای اخیر و با داغ شدن بحث واریز سود سهام عدالت، پیامک‌هایی مبنی بر دریافت سود سهام عدالت برای بسیاری از افراد ارسال شده است، در این پیامک‌ها لینک‌های مخربی قرار داده شده که با کلیک بر روی آن، تمامی اطلاعات تلفن همراه برای فرد یا گروه‌های هک ارسال می‌شود.

این در حالی است که تنها روش دریافت سود سهام عدالت، سامانه سجام و سامانه سهام عدالت بوده که در این سامانه‌ها فقط شماره شبا ثبت و پس از آن در موعد مقرر سود سهام عدالت به حساب افراد واریز می‌شود.

همچنین در برخی از این پیامک‌ها، لینک محل‌هایی برای دریافت نقدی سود سهام عدالت قرار داده شده که این لینک نیز بدافزار بوده و با کلیک بر روی آن بدافزار تمامی اطلاعات را برای سارقین ارسال می‌کند.

ذکر این نکته ضروری است که بنا بر اظهارنظر مسئولین، سود سهام عدالت به‌ هیچ‌ وجه به‌ صورت نقدی قابل پرداخت نیست و مبلغ سود به‌ حساب افراد واریز می‌شود.

لازم به ذکر است که سود سهام عدالت منتهی به سال ۱۳۹۹، در دهه انتهایی اسفند ماه سال جاری به شماره‌ حساب مشمولین واریز می‌شود که این مبلغ برای برگه‌های سهام باارزش ۵۳۲ هزار تومان، مبلغ ۵۵۰ هزار تومان است.

هرگونه خبری در خصوص تغییر میزان سود، نحوه واریز، زمان واریز سود و مسائل مربوط به این موارد از رسانه‌های رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد و پیامک‌ها و صفحات مجازی در این زمینه معتبر نیستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =