نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور، قیمت سکه و طلا را تابع بحران روسیه و اوکراین، تورم آمریکا و قیمت ارز داخل کشور عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی دقیق درباره روند بازار سکه و طلا تا پایان سال دشوار است.

نرخ سکه و طلا تا پایان سال چگونه است؟

محمد کشتی آرای، نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز، به واکاوی روند قیمت سکه و طلا در روزهای اخیر پرداخت و گفت: به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی قیمت اونس طلا در روز یکشنبه نسبت به روز شنبه تغییر پیدا نکرده و ۱۹۰۰ دلار بود، با این‌ وجود به دلیل تحولات سیاسی مربوط به بحران اوکراین و روسیه و افزایش نرخ تورم در ایالات متحده، انتظار می‌رود که قیمت اونس جهانی طلا افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: این افزایش در اونس جهانی سبب افزایش قیمت سکه و طلا در بازار خواهد شد، اما به دلیل کاهش قیمت ارز در کشور، شاهد افزایش قیمت سکه و ارز نیستیم.

به گفته کشتی آرای، اخبار مثبت مربوط به مذاکرات هسته‌ای سبب شده که قیمت ارز در بازار کاهش پیدا کند. وی افزود: همین کاهش در قیمت ارز سبب شده افزایش قیمت اونس جهانی پوشش داده شود و به دلیل تاثیر بیشتر قیمت ارز در بازار سکه و طلا، در روزهای اخیر روند بازار کاهشی باشد.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور وضعیت فعلی بازار را محتاطانه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بازار در احتیاط به سر می‌برد و تقاضا کاهش‌یافته است و بسیاری از افراد اعتقاد دارند قیمت‌ها با افت بیشتری روبرو خواهد شد، این در حالی است که قیمت طلا و سکه تابع عوامل مختلفی بوده و نمی‌توان به‌صورت قطعی کاهش قیمت‌ها را پیش‌بینی کرد.

کشتی آرای در انتها گفت: به دلیل کاهش عرضه و تقاضا در روزهای اخیر حباب قیمت‌ها نیز کاهش پیدا کرده و در روز اخیر حباب سکه تمام بهار آزادی ۶۰ هزار تومان کمتر شده است.

روز یکشنبه قیمت سکه امامی ۱۱ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۳ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۸۶ هزار تومان است، این در حالی است که در روز پنج‌شنبه سکه امامی ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۰۲ هزار تومان معامله می‌شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =