فانتوم به عنوان یک پلتفرم غیر متمرکز، کارآمد، مقیاس پذیر و ایمن برای قراردادهای هوشمند شناخته می‌شود که در حال حاضر سی و دومین توکن با ارزش بالای بازار است.

رمز ارز فانتوم را بشناسید

به گزارش کارآفرین نیوز، در روزهایی که بهای بیت کوین و آلت کوین های باارزش روند نزولی دارند، سرمایه گذاران به دنبال فرصت های عالی برای خرید رمزارز های قوی هستند که مناسب این شرایط باشد.

در این سلسله گزارشات برخی از توکن هایی که در شرایط اصلاح بازار، روند رو به رشد داشته اند را بررسی خواهیم کرد. البته ذکر این نکته ضروری است که هدف از معرفی این آلت کوین ها پیشنهاد برای خرید آنها نبوده و افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه باید خود براساس اطلاعات شرایط بازار را در نظر بگیرند.

فانتوم

FTM یا فانتوم پروتکل لایه یک بوده و در سال ۲۰۲۱ به دلیل محیط کم‌هزینه و سازگاری evm یا ماشین مجازی اتریوم مرود استقبال کاربران زیادی قرار گرفت.

این ارز دیجیتالی یک پلتفرم قرارداد هوشمند مبتنی بر فناوری گراف جهت‌دار غیرمدور بوده که خدمات مالی غیرمتمرکز را ارائه می‌دهد. از سوی دیگر فانتوم در پی حل مشکلات مربوط به پلتفرم‌های قرارداد هوشمند، به‌ ویژه سرعت تراکنش است.

فانتوم

این توکن توسط Ahn Byung Ik مهندس رایانه اهل کره جنوبی راه‌اندازی شد. نکته جالب در خصوص فانتوم این بوده که کارمندان تیم فانتوم در سراسر جهان مستقر بوده و بر اساس یک پلتفرم توزیع شده مشغول به فعالیت هستند.

سال ۲۰۱۸ میلادی ایجاد شد و راه‌اندازی شبکه اصلی این پلتفرم به نام اپرا (OPERA) به دسامبر سال ۲۰۱۹ باز می‌گردد.

بر اساس داده‌های کوین مارکت، قیمت این توکن در حال حاضر ۵۰.۸۹ درصد پایین‌تر از اوج ارزش خود در آبان‌ماه است و در حال حاضر فانتوم با افت ۷.۶ درصدی نسبت به روز گذشته در قیمت ۱.۷۲دلار معامله می‌شود.

بر اساس داده‌های defillama ارزش کل شبکه فانتوم در حال حاضر ۷.۷۳ میلیارد دلار بوده این در حالی است که کمتر از سی روز پیش، ارزش شبکه فانتوم به ۱۲.۷ میلیارد دلار سیده بود.

از سوی دیگر در مقایسه با شبکه‌های رقیب نظیر سولانو ارزش شبکه فانتوم بیشتر است. در حال حاضر ارزش شبکه فانتوم ۷.۳۵ میلیارد دلار است.

از طرفی با توجه‌ به اینکه قیمت فعلی سولانو حدود ۸۷ دلار است، قیمت فانتوم باید بیش از ۱۷ دلار باشد تا ارزش بازار این دو با یکدیگر منطبق شود، با این اوصاف فانتوم نسبت به رقبای لایه یک خود، ارزش‌گذاری کمتر شده و در نتیجه پتانسیل رشد قیمتی را دارا است.

ارزش بازار FTM حدود ۴.۳۴ میلیارد دلار بوده و این دارایی دیجیتالی رتبه ۳۲ را در میان رمزارزها در اختیار دارد. تعداد واحدهای در گردش فانتوم ۲. ۵ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۳.۱۸ میلیارد خواهد بود و در حال حاضر صرافی‌های بایننس، کوین بیس پرو، زب بیت، هیوبی گلوبال، یونی سواپ، بای وای، هات بیت و کوین اکس این توکن را در فهرست خود لیست کرده‌اند.

فانتوم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.