«طرح بازتوزیع یارانه بنزین» در جزیره کیش از اول اسفند ماه اجرایی شد و تمامی افراد دارای کارت کیشوندی به صورت ماهیانه ۲۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای دریافت خواهند کرد.

آغاز طرح باز توزیع یارانه بنزین در جزیره کیش

به گزارش کارآفرین نیوز، این طرح به منظور بهره مندی تمام افراد جامعه از یارانه حامل های انرژی به تصویب رسیده و کلیه افراد جامعه چه صاحب خودرو و چه فاقد خودرو از آن بهره مند می شوند.

همچنین به منظور بررسی و مشخص شدن ابعاد طرح، به صورت موقت و آزمایشی در جزیره کیش و برخی از نقاط کشور اجرایی خواهد شد.

در حال حاضر در کشور قیمت بنزین یارانه ای ۱۵۰۰ تومان بوده که افراد فاقد خودرو، منفعتی از آن ندارند این در حالی است که در طرح بازتوزیع یارانه بنزین، افراد فاقد خودرو قادر خواهند بود سهمیه خود را به دیگران انتقال یا آن را به فروش برسانند.

از سوی دیگر در طرح جدید سهمیه به هر فرد تعلق می گیرد و سهمیه مربوط به خودرو ها نخواهد بود، در واقع کل اعضای خانواده از این طرح بهره خواهند برد.

همچنین در این طرح، افرادی که دارای خودرو هستند به مانند گذشته، سهمیه به کارت های سوخت آنها واریز می شود.

حسین شمسیان راد، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص گفت: تا اطلاع ثانوی این طرح به صورت پایلوت تنها در جزیره کیش اجرا می شود که بر مبنای کد ملی افراد ساکن جزیره کیش، اعتبار خرید ۲۰ لیتر بنزین به هر فرد به حساب بانکی سرپرست خانواده ها تخصیص داده می شود و سرپرست می تواند در صورت داشتن خودرو این اعتبار را صرف خرید بنزین کند و یا آن را در سامانه بنزین من به آدرس اینترنتی https://www.benzineman.ir به فروش برساند.

بر اساس اطلاعیه کمیته طرح باز توزیع یارانه بنزین، در پایان اسفند ماه نتایج اولیه این طرح در اختیار ستاد اقتصادی دولت قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.