رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اعلام مکاتبه‌ای که با دادستانی برای جلوگیری از درج قیمت مسکن و یا اجاره در سایت‌های آنلاین داشت، گفت: قرار است درج قیمت‌ها که باعث رقابت نادرست در این بازار شده، برداشته شود.

درخواست حذف قیمت از آگهی‌های آنلاین مسکن

به گزارش کارآفرین نیوز، از ابتدای سال ۱۴۰۰ قیمت ها در بازار مسکن رشد صعودی داشته و این روند با بازار گرمی سایت ها و اپلیکیشن های فعال در این حوزه همچنان ادامه دار است.

کارشناسان و فعالان این بازار بارها اعلام کردند یکی از عوامل موثر در رشد نرخ مسکن دلالان و سوداگرانی هستند که در سایت ها و اپلیکیشن ها اقدام به بارگذاری آگهی های رهن و اجاره و خرید و فروش خانه با درج قیمت بیش از عرف مناطق می کنند.

البته این موضوع محدود به بازار مسکن نیست و در بازار خودرو هم طی سال های گذشته شاهد بودیم که دلالان با درج قیمت های عجیب برای محصولات داخلی و خارجی در سایت های خرید و فروش، ضمن برهم زدن جو آرام این بازار به افزایش قیمت ها دامن می زدند که اعتراض کارشناسان و فعالان این صنعت به این وضعیت باعث شد با پیگیری دادستانی برای یک بازه زمانی کوتاه مدت، درج قیمت ها از آگهی سایت ها برداشته شود، اما در نهایت پس از گذشت چند ماه دوباره شاهد درج قیمت ها در آگهی های خرید و فروش خودرو در این سایت ها بودیم و در طول این مدت، قیمت ها کاهش چندانی نداشت.

اکنون نیز، برخی معتقدند حذف قیمت از آگهی های مسکن باعث قطع دست دلالان و سودجویان از این بازار و واقعی سازی نرخ ها می شود اما این احتمال وجود دارد که با حذف درج قیمت از آگهی ها باز هم نرخ ها کاهش پیدا نکند و بعد از مدتی دوباره شاهد لحاظ شدن نرخ در آگهی های رهن و اجاره و خرید و فروش خانه باشیم.

قیمت مسکن

گفتنی است، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران نیز به تازگی در خصوص حذف قیمت از آگهی های مسکن اظهار کرد: در سایت ها و اپلیکیشن ها برخی از سوداگران تنها به بهانه چشم و هم چشمی، اقدام به درج آگهی های مسکن بدون در نظر گرفتن عرف منطقه می کنند که خود زمینه ساز افزایش قیمت اجاره و خرید خانه شده است.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از درج قیمت مسکن و یا اجاره در این سایت ها با دادستانی مکاتبه ای داشته ایم و با پیگیری های صورت گرفته قرار است، درج قیمت ها که باعث رقابت مضره در این بازار شده، برداشته شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.