بررسی نرخ تورم اعلامی برای ۱۲ گروه کالایی در بهمن ماه سال جاری نشان می‌دهد که تورم برخی اقلام در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایشی و در برخی گروه‌ها نیز کاهشی شده، با این حال نرخ تورم مسکن ۲۷.۳ و بخش اجاره نیز ۲۷ درصد برآورد شده است.

تغییرات قیمت ۱۲ گروه کالایی در بهمن ۱۴۰۰

به گزارش کارآفرین نیوز، جدیدترین تغییرات قیمت ۱۲ گروه کالایی در بهمن ماه سال جاری نشان می دهد که در این ماه نرخ تورم گروه کالایی خوراکی ها و آشامیدنی ها به ۵۴.۲ درصد رسید. همچنین نرخ تورم خوراکی ها به صورت جداگانه، ۵۳.۹ درصد و نرخ تورم برخی اقلام این گروه مانند نان و غلات به میزان ۴۸.۲ درصد و میوه خشکبار نیز ۴۹.۸ درصد است.

بر پایه این گزارش، نرخ تورم پوشاک و کفش در بهمن ماه امسال به میزان ۵۱.۹ درصد برآورد شده و نرخ تورم مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها نیز ۲۶.۹ درصد اعلام شده است.

تورم بخش مسکن به صورت جداگانه در بهمن ماه امسال، ۲۷.۳ درصد و تورم بخش اجاره نیز ۲۷ درصد اعلام شده است. با این وجود، نرخ تورم بخش مسکن و اجاره در بهمن ماه سال گذشته به ترتیب، ۲۸.۶ و ۲۸.۵ درصد بوده که در بهمن ماه امسال از میزان تورم در این دو بخش اندکی کاسته شده است.

بهداشت و درمان در بهمن امسال ۳۹.۴ درصد و هتل و رستوران نیز ۶۱.۲ درصد تورم را تجربه کرده است. در بخش مربوط به نرخ تورم آموزش، هزینه ها و سرعت رشد قیمت ها نسبت به بهمن ماه سال گذشته که ۲۸.۱ درصد بوده، کمتر شده و به ۲۴.۵ درصد رسید.

به صورت کلی، در ماه های اخیر رشد نرخ تورم کاهشی بوده و در بهمن ماه نیز به نسبت ماه قبل از آن، یک واحد درصد از نرخ تورم کاسته شده است.

تغییرات قیمت ۱۲ گروه کالایی در بهمن ۱۴۰۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.