تنش‌های ژئوپلیتیک جهانی موجب شد اتحادیه اروپا پیش از موعد به فکر تغییر سرعت و مسیر سرمایه‌گذاری‌ها بیفتد.

پیامدهای تنش اوکراین و روسیه در اروپا

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی ان بی سی، مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت های حوزه انرژی در قاره اروپا خواستار عزم جمعی سیاستمداران و سرمایه گذاران اروپایی برای تسریع در روند سرمایه گذاری های منطقه ای در حوزه انرژی های تجدیدپذیر شد.

میگول اِستِلوِل دِ آندارده؛ مدیرعامل شرکت شِبهِ دولتی برق پرتغال (edp) با اشاره به احتمال افزایش اختلال در زنجیره تامین سوخت، خواستار افزایش در میزان و تسریع در روند سرمایه گذاری های حوزه انرژی در قاره اروپا شد.

edp

این غول صنعت برق که در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر فوربس نیز قرار دارد، یکی از بزرگترین و اصلی ترین اپراتورهای تولید و توزیع برق در سراسر اروپا است که عملیات مختلفی را در سراسر اروپا و همچنین آمریکا و برزیل، راهبری و اجرا می کند.

آندراده با اشاره به تنش های ژئوپلیتیک فعلی ناشی از ماجرای روسیه و اوکراین تأکید کرد: اروپا از نعمت منابع طبیعی تجدید پذیر مانند خورشید و باد برخوردار است، بنابراین با شتاب بیشتر در سرمایه گذاری ها در زمینه انرژی های پاک می توانیم از وابستگی به منابع خارجی انرژی مانند گاز یا زغال سنگ بکاهیم.

بر اساس آمار منتشره یوروستات، روسیه؛ اصلی ترین تأمین کننده نفت و گاز طبیعی مورد نیاز اروپا در سال گذشته میلادی بوده است. اتحادیه اروپا پیشتر اعلام کرده بود تا سال ۲۰۳۰ میلادی، میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود را به ۵۵ درصد میزان فعلی خواهد رساند.

عضو اجرایی کمیسیون اروپا با اشاره به توافقنامه آب و هوایی پاریس تأکید کرد: بهترین راهکار، کاهش وابستگی و مصرف سوخت های فسیلی به موازات افزایش سرعت و میزان سرمایه گذاری حوزه انرژی های تجدیدپذیر است.

آندراده افزود: شرکت edp تا سال ۲۰۲۵، مصرف زغال سنگ را به طور کامل متوقف خواهد کرد. از سال ۲۰۳۰ نیز، این صنعت فقط با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر فعالیت خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.