طبق آخرین آمارهای اعلام شده، تاکنون ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه کارتخوان فروشگاهی (POS) به سامانه‌های مالیاتی متصل شده و بیش از ۳ میلیون دستگاه کارتخوان نیز غیرفعال شده است.

۳ میلیون دستگاه کارتخوان فروشگاهی (POS) غیر فعال شد

به گزارش کارآفرین نیوز، با پایان یافتن مهلت ثبت اطلاعات کارتخوان های فروشگاهی در ۳۰ بهمن ماه سال جاری، مسئولان بانک مرکزی اعلام کرده اند منتظر ارائه لیست از طرف سازمان امور مالیاتی برای غیر فعال سازی کارتخوان های فاقد هویت و ثبت نام نشده در سامانه مالیاتی هستند.

در آمارهای موجود، تعداد کارتخوان های فروشگاهی ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار و طبق یک آمار دیگر ۱۳ میلیون اعلام شده که در ماه های اخیر از سوی سازمان مالیاتی در برنامه ساماندهی قرار گرفته بود. پیش از این، بانک مرکزی از قطع ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کارتخوان فاقد تراکنش خبر داده بود.

همچنین در روزهای گذشته نیز از سوی مسئولان سازمان مالیاتی اعلام شده بود که برای حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه کارتخوان درخواست غیرفعالی ارائه شده بود. در عین حال، طبق آخرین آمارهای منتشر شده قبلی، بیش از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه کارتخوان نیز تا روز جمعه هفته گذشته به سامانه مالیاتی متصل شده بودند.

کارتخوان

اتصال ۴.۷ میلیون دستگاه کارتخوان به سامانه مالیاتی

به نظر می رسد با غیر فعال سازی کارتخوان های باقی مانده در روزهای آینده، پروسه تشکیل پرونده مالیاتی کارتخوان ها به پایان برسد.

داود منظور؛ رئیس کل سازمان امور مالیاتی در اینباره اعلام کرد: با هدف فائق آمدن بر این معضل ریشه ای و کمک به نظم بخشیدن به اقتصاد کشور، طرح ساماندهی دستگاه‎ های کارتخوان بانکی و درگاه های پرداخت الکترونیک تا حصول نتیجه کامل با جدیت در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی کارتخوان های بانکی یک اقدام اساسی و جدی است، افزود: استفاده از اطلاعات تراکنش دستگاه های کارتخوان (POS)، علاوه بر فراهم کردن زمینه مساعد تشخصی درست مالیاتی به برخورداهی سلیقه ای و حسابرسی های مالیاتی نیز خاتمه می دهد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی همچنین به بسته شدن راه های فرار مالیاتی از این طریق اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل شده و بیش از ۳ میلیون دستگان کارتخوان نیز غیر فعال شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.