استارتاپ دینویز با کمک اینترنت اشیا (IoT)، کیت و شیشه‌هایی طراحی کرده که از ورود آلودگی‌های صوتی محیطی به فضای داخلی ساختمان‌ها کم می‌کند.

دینویز؛ هدفونی برای ساختمان

به گزارش کارآفرین نیوز، حجم اصوات گوشخراش در تمام ساعات شبانه روز منجر به کاهش کیفیت زندگی می شود. آلودگی صوتی منتشره در طول روز در ادارات، مدارس و هر جای دیگر می تواند آرامش و سطح کیفیت فعالیت مرتبط با آن مکان را مختل سازد. در هنگام شب نیز در خانه، بیمارستان و ... موجب سلب آسایش انسان می شود.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز آلودگی صوتی را دومین عامل تهدید کننده سلامتی انسان ها نامیده است.

استارتاپ دینویز (DeNoize) با طراحی یک کیت هارمونی شیشه توانسته از هزینه های سرسام آور تعویض پنجره های قدیمی و نصب پنجره های دوجداره جلوگیری کند.

‌DeNoize app

مهم ترین مزیت شیشه و کیت هوشمند هارمونی؛ قابلیت نصب بر روی هر نوع پنجره ای با هر ابعادی است که بخش اعظم هزینه های مرتبط با تخریب دیوار یا خرید پنجره جدید را از میان بر می دارد.

این شیشه های هوشمند تا ۹۰ درصد از ورود صداهای خارجی به فضای داخلی ساختمان جلوگیری می کند. کیت هوشمند هارمونی با دریافت صداهای ساطع شده از منابع صوتی خارج از محیط داخلی منزل، اداره، مدرسه و یا بیمارستان، ‌به صورت سیگنال معکوس برمی گرداند بدون آنکه بازتاب صوتی واضحی داشته باشد.

در این میان، برخی افراد از سکوت محض، فراری هستند و دوست دارند نواهای آرامش بخش مانند آواز پرندگان یا صدای باد را بشنوند اما تمایلی به شنیدن صداهای گوشخراش عملیات ساختمانی یا تردد خودروها در خیابان ندارند.

کیت هوشمند هارمونی با قابلیت اتصال پلتفرم به گوشی همراه صاحبخانه، نوای پرندگان، صدای باد یا امواج دریا را در فضای داخلی خانه پخش می کند.

DeNoize

استارتاپ دینویز در سال ۲۰۱۸ با ایده اولیه کاهش صداهای مزاحم در فضای داخلی ساختمان های اطراف بزرگراه ها، ریل های قطار و فرودگاه ها راه اندازی شد. آمان جایندال با گرد هم آوردن تیمی از متخصصان اینترنت اشیا، مهندسی آکوستیک، مهندسی ساختمان و ...، دینویز را به راه انداخت.

در سال ۲۰۲۰، شیشه ها و کیت های هارمونی این استارتاپ در برخی ساختمان های اداری و مسکونی ژوهانسبورگ نصب شدند تا مردم از نزدیک با کارآیی و عملکرد این کیت ها و شیشه ها آشنا شوند.

دینویز هم اکنون در فرانسه و هلند، دفاتری دایر کرده است ودر همین مدت کوتاه توانسته سرو صدای عجیبی در صنعت ساختمان و فناوری اینترنت اشیا به راه بیندازد.

////////////////

صفیه داوطلب

DeNoize

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.