با وجود نگرش مثبت بسیاری از تحلیل‌گران نسبت به امنیت فوق‌العاده بیت‌کوین حتی در زمان ناپایداری‌های سیاسی، روند کاهش قیمت همچنان ادامه دارد.

آینده مبهم بازار کریپتو

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از اکونومیک تایمز، بیت کوین به پایین ترین سطح قیمتی خود در دو هفته اخیر رسید.

در پی گسترش تنش ها در عرصه سیاست بین الملل، بسیاری از تحلیل گران نسبت به ریزش چشمگیر قیمت بیت کوین هشدار داده اند. برخی از فعالان باتجربه بازار پیش بینی می کنند این ریزش تا کف ۳۰ هزار دلاری نیز ادامه یابد. از جولای ۲۰۲۱ تاکنون، بیت کوین هیچگاه در محدوده ۳۰ هزار دلار معامله نشده است.

بیت کوین

بیت کوین در بازار روز سه شنبه ۲۲ فوریه، ششمین روز متوالی، حرکت کاهشی در پیش گرفت و لحظاتی در محدوده ۳۶ هزار و ۳۷۲ دلار معامله شد.

پس از اعلان تصمیم پوتین مبنی بر به رسمیت شناختن دو منطقه جدایی طلب شرق اوکراین، سایر رمزارزها نیز مانند بیت کوین، با کاهش قیمت معاملاتی همراه شدند. سه شنبه ۲۲ فوریه، اِتر (Ether) با ۲.۹ و ریپل (XRP) با ۶.۷ درصد کاهش معامله شدند.

اصطلاح رایج بازار رمزارزها

"در تنش ها و منازعات ژئوپلیتیک، رمز ارزها امنیت دارند". این مفهوم با بیان های گوناگون از زبان تحلیل گرانی شنیده می شود که دیدگاه مثبتی نسبت به امنیت بیت کوین به عنوان یک دارایی بسیار امن دارند. اما ریزش این روزها، اعتبار این عبارت را زیر سوال برده است.

اما از سوی دیگر، قیمت جهانی شمش طلا در مدت مشابه به بالاترین قیمت پس از ژوئن ۲۰۲۱ رسیده است. دشمن سرسخت بیت کوین، مسیر خلاف جهت را در دو هفته گذشته پیمود تا نشان دهد بیت کوین نیز از تاثیرات جنگ در امان نخواهد بود.

آنتونی ترنچِو؛ هم بنیانگذار پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال نکسو (Nexo) می گوید: ناتوانی بیت کوین در حفظ محدوده ۴۰ هزار دلاری در بحبوحه گسترش تنش ها نشان می دهد ورود به محدوده ۳۰ هزار دلاری بسیار محتمل خواهد بود. این روزها، تنش های ژئوپلیتیک بر بازار های سنتی و کریپتو، بسیار بیشتر از موضوع تورم بر بازارهای سنتی و کریپتو تاثیر گذاشته است.

ترنچو به محدوده قسمتی ۲۹ هزار دلاری در تابستان ۲۰۲۱ اشاره می کند و آن را کف قیمت بیت کوین می داند.

بسیاری از نهنگ های بازار پیش از افزایش تنش ها، دست به فروش بخشی از بیت کوین های خود زده اند، اما همچنان لحظه به لحظه، بازار زیر ذره بین فعالان و نهنگ ها رصد می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =