یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به اینکه بهترین زمان خرید مسکن، اولین فرصتی است که توان خرید ایجاد شود، گفت: اگر مذاکرات در وین به توافق نهایی منجر شود، قیمت مسکن کاهش خواهد داشت.

بازار مسکن در ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود؟

بیت الله ستاریان، در گفتگو با کارآفرین نیوز، در خصوص پیش بینی وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: نمی توان وضعیت بازار مسکن در سال آینده را به طور قطعی پیش بینی کرد، اما می توان گفت آینده این بازار به نتیجه مذاکرات هسته ای بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه دو سناریو برای بازار مسکن در سال آینده متصور هستیم، گفت: اگر مذاکرات هسته ای در وین به توافق و احیای برجام منجر شود، قیمت مسکن کاهش خواهد داشت و به ثبات قیمتی می رسیم چرا که اعمال تحریم ها صنعت ساختمان سازی و به طور کلی، اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار داده و نرخ خرید و فروش مصالح هم افزایش پیدا کرده، بنابراین با برداشته شدن تحریم ها شاهد کاهش قیمت ها در این بازار خواهیم بود.

این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: این در حالی است که اگر مذاکرات هسته ای به توافق منجر نشود، علاوه بر افزایش قیمت مسکن شاهد رکود شدید بازار خواهیم بود.

وی گفت: واقعیت این است که بازار مسکن طی ۵۰ سال گذشته همواره رشد قیمتی را تجربه کرده و این رشد صعودی موضوع جدیدی نیست، اما اینکه درصد افزایش قیمت در سه سال گذشته بیش از حد انتظار بوده، شوک عجیبی به بازار وارد کرده از این رو، انتظار داریم تا حدی افت قیمتی را تجربه کنیم.

ستاریان با اشاره به رکود بازار مسکن، اظهار کرد: به خانوارها توصیه می کنیم هر گاه توان خرید خانه را داشتند به امید کاهش قیمت ها برای خرید تعلل نکنند و در اولین فرصت اقدام به خرید واحدی مسکونی کنند چرا که آینده این بازار در حال حاضر غیر قابل پیش بینی است و نباید امید واهی به تغییرات قیمتی داشت.

قیمت مسکن

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =