بررسی قیمت برخی انواع تلفن همراه حکایت از این دارد که در روزهای اخیر، تحت تاثیر مذاکرات هسته‌ای و کاهش قیمت ارز، روند نزولی قیمت‌ها در بازار تلفن همراه وجود دارد.

تلفن همراه ارزان می‌شود؟

به گزارش کارآفرین نیوز، پس از افزایش قیمت دلار در فصل پاییز امسال، قیمت خرید و فروش تلفن همراه در بازار روند صعودی گرفته بود، با این وجود در هفته های اخیر تحت تاثیر اخبار مثبت از مذاکرات هسته ای و آزاد شدن بخشی از دارایی هایی بلوکه شده کشور، قیمت ارز روند کاهشی به خود گرفته و این کاهش منجر به افت قیمت در بازار تلفن همراه نیز شده است.

البته این کاهش به صورت فاحش نبوده و بررسی ها حکایت از افت اندک در بازار تلفن همراه دارد، هرچند تحت تاثیر دو جشن بزرگ (روز مادر و روز پدر) افزایش قیمت نیز در مقطعی مشاهده شد، اما در حال حاضر بازار از یک ثبات نسبی قیمتی برخوردار است.

در حال حاضر، Apple iPhone ۱۳ Pro Max با قیمت ۵۸ میلیون تومان، گران ترین تلفن همراه کشور محسوب می شود، که در هفته های اخیر افت یک تا دو میلیونی را تجربه کرده است.

Galaxy Z Fold۳ ۵G با ارزش ترین تلفن همراه سامسونگ بوده که در هفته های اخبر با کاهش ۳ میلوین تومانی مواجه شده و در حال حاضر در سطح قیمتی ۴۶ میلیون تومان معامله می شود.

تلفن همراه A۱۲ و A۵۲ سامسونگ پُرفروش ترین مدل های این نام تجاری در کشور محسوب می شوند. در حال حاضر قیمت این دو مدل به ترتیت ۳.۸ و ۹.۷ میلیون تومان است.

در میان مدل های مختلف نام تجاری شیائومی، Mi ۱۰ ۵G M۲۰۰۱J۲G با قیمت ۱۸ میلیون تومان، گران ترین محصول محسوب می شود، البته این مدل برخلاف سایر تلفن های همراه در بازار با افزایش قیمت مواجه شده است.

POCO X۳ Pro و Poco X۳ GT نیز با قیمت ۶.۸ و ۷ میلیون تومان پرفروش ترین مدل های شیائومی در کشور شناخته می شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.