متوسط کمترین قیمت هر متر مربع مسکن در بهمن ماه امسال در پایتخت مربوط به منطقه ۱۸ با ۱۵.۶ میلیون تومان و بیشترین نیز مربوط به منطقه یک با متوسط ۷۰.۲ میلیون تومان بوده است.

تغییرات قیمت مسکن در ۲۲ منطقه تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی گزارش جدید بانک مرکزی از قیمت مسکن در پایتخت طی بهمن ماه امسال نشان می دهد که در این ماه تعداد معاملات مسکن انجام شده ۸ هزار و ۵۰۰ واحد بوده که این میزان نسبت به ماه قبل ۱۳.۱ درصد افت داشته، اما نسبت به ماه مشابه سال قبل، ۱۱۷.۸ درصد بیشتر شده است.

بر پایه این گزارش، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در بهمن ۱۴۰۰ به بیش از ۳۳ میلیون تومان رسیده، با این حال بانک مرکزی اعلام کرده که آهنگ رشد قیمت مسکن در سال جاری کُند شده است. در عین حال، خریداران مسکن در تهران ترجیح دادند خانه های تا ۵ سال ساخت را در اولویت خرید خود قرار دهند به نحوی که از مجموع ۸۵۳۲ واحد خریداری شده در این ماه، ۳۳.۶ درصد واحدهای زیر ۵ سال بوده است.

نگاهی به متوسط قیمت های مسکن در مناطق مختلف تهران طی بهمن ماه امسال نشان می دهد که گرانترین واحدها در منطقه یک به قیمت ۷۰ میلیون و ۲۵۹ هزار تومان و کمترین قیمت نیز در منطقه ۱۸ به قیمت ۱۵ میلیون و ۶۷۴ هزار تومان بوده است. می توان گفت بین متوسط بالاترین قیمت فروش مسکن و کمترین قیمت در تهران، ۴.۴ برابر فاصله وجود دارد.

وضعیت قیمت‌ها در مناطق مختلف تهران

پس از منطقه یک، بیشترین قیمت مسکن برای منطقه ۳ به ثبت رسیده که متوسط هر متر مربع مسکن در این منطقه ۶۳ میلیون و ۲۹۷ هزار تومان است. قیمت ها در مناطق ۲، ۵ و ۶ نیز بالای ۴۰ میلیون تومان بوده و متوسط ۴۱ میلیون تومان تا ۴۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

در مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۹ و ۲۰ نیز قیمت ها زیر ۲۰ میلیون تومان اعلام شده است که کمترین نرخ های فروش مسکن در پایتخت است. از مجموع ۸ هزار و ۵۳۲ واحد مسکونی معامله شده در بهمن ماه امسال، هزار و ۲۶۲ واحد در منطقه ۵ بوده و پس از آن نیز در منطقه ۱۰، تعداد ۸۵۷ واحد مسکونی فروخته شده است.

کمترین تعداد واحدهای مسکونی فروخته شده در بهمن ماه ۱۴۰۰ برای مناطق ۱۹ با ۶۴ واحد و ۲۰ با ۸۹ واحد بوده است که از این نظر، می توان گفت خرید و فروش در این مناطق بسیار کساد و در مناطق ۵ و ۱۰ نیز بسیار پُررونق بوده است.

قیمت مسکن مناطق تهران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.