شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرد: سود سهام عدالت در حال وصول است و احتمالا هفته آینده واریز می‌شود.

واریز سود سهام عدالت از هفته آینده

به گزارش کارآفرین نیوز، در سال های اخیر سود سهام عدالت در انتهای هر سال پرداخت می شد، هرچند مبلغی از سود سال ۱۳۹۸ پراخت نشده است، با این وجود از بهمن ماه زمزمه هایی در خصوص زمان و مقدار واریز سود سهام عدالت مطرح می شود و در سال جاری نیز از ماه دوم زمستان، مباحثی در خصوص میزان سود سهام عدالت مطرح شد.

با وجود اینکه در ابتدا مبلغ سود سهام عدالت منتهی به سال ۱۳۹۹ از سوی برخی از مسئولین ۶۰۰ هزار تومان برای دارندگان برگه های ۵۳۲ هزار تومانی عنوان شد، اما پس از بررسی های دقیق شرکت سپرده گذاری مرکزی مبلغ این سود را ۵۵۰ هزار تومان عنوان کرد.

همچنین این شرکت زمان واریز این سود را که در ابتدا اوایل اسفند ماه عنوان میشد، دهه سوم اسفند عنوان کرده بود که در اخرین اطلاعیه این شرکت، زمان واریز به هفته سوم اسفند ماه تغییر کرد.

با این تفاسیر از شنبه هفته بعد یعنی ۱۴ اسفند ماه باید منتظر واریز سود سهام عدالت منتهی به سال ۱۳۹۹ بود.

محمد باغستانی؛ مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی از پیگیری وصول سود سهام عدالت خبر داد و گفت: برخی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر سود عملکرد خود را به حساب شرکت سپرده‌گذاری واریز کرده‌اند و هنوز بعضی از شرکت‌ها مانده‌اند و ما در حال پیگیری هستیم.

باغستانی ادامه داد: امیدواریم سایر شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت سود عملکرد خود را هر چه سریع‌تر واریز کنند تا بعد از تجمیع این سودها سود مربوط به سهام عدالت در سال ۹۹ را در هفته سوم اسفند ماه سال جاری به صورت متمرکز و یکجا واریز کنیم.

به گفته مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی، سود شرکت های غیر بورسی از طریق سازمان خصوصی سازی در حال پیگیری است. وی افزود: امیدواریم تمام این سودها در یکجا متمرکز شده و از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به حساب ذی‌نفعان سهام عدالت واریز شود.

در حال حاضر ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴۹۲هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۱ میلیون و ۹۶۶ هزار تومان، ۲۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۲ هزار تومان رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.