سخنگوی گمرک از رشد ۷۰ درصدی ترانزیت کالاهای خارجی از مسیر کشور خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه، ۱۱ میلیون و ۲۹۸ هزار تُن کالای خارجی از مسیر کشورمان ترانزیت شد.

ترانزیت ۱۱.۲ میلیون تُن کالای خارجی از کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، سید روح الله لطیفی میزان ترانزیت کالاهای خارجی در یازده ماهه سال ۱۳۹۹ را ۶ میلیون و ۶۳۹ هزار تن عنوان کرد و گفت: سیاست توجه به همسایگان و توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه در دولت سیزدهم، کاهش محدودیت های کرونایی و افزایش توجه به مسیرهای جاده ای و ریلی در جهان و تلاش و همکاری دستگاه‌های مرتبط با حمل و نقل و تجارت در راه اندازی یا فعال سازی کریدورهایی از مسیر کشورمان، موجب شده تا کشور در حوزه ترانزیت کالا و عبورکالاهای خارجی از مسیر جمهوری اسلامی ایران رشد چشم گیری داشته باشد.

به گفته لطیفی، رشد ترانزیت کالا در ۱۱ ماه سال جاری امیدوار کننده بوده است، وی ادامه داد: براساس پیش بینی های مدیران گمرک که در ماه‌های پیش هم اعلام شد انشاء الله در سال ۱۴۰۰ به حدود ۱۲میلیون و ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید.

سخنگوی گمرک در ادامه در خصوص هدف گذاری کشور در زمینه ترانزیت نیز گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و هدف گذاری معظم له در رسیدن به حجم ترانزیت بیش از ۵۰میلیون تن در سال و توجه به ترانزیت و مزیت های جغرافیایی کشور در اقتصاد مقاومتی،دولت سیزدهم برای برداشتن گام های جدی مصمم است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.