یک کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به اینکه قیمت نهایی ساخت مسکن ملی مشخص نیست، احتمال می‌رود میزان آورده متقاضیان افزایش پیدا کند.

احتمال افزایش میزان آورده متقاضیان مسکن ملی

به گزارش کارآفرین نیوز، حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن ۵ اسفندماه در گفتگویی در خصوص میزان آورده متقاضیان مسکن ملی اعلام کرد: متوسط آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن ۳۰۰ میلیون تومان است و قاعدتا اگر هزینه های ساخت و مصالح ساختمانی بالا برود، متقاضیان باید آورده بیشتری بیاورند.

در این راستا گفتگویی با بیژن خطیبی، کارشناس بازار مسکن داشتیم و او اظهار کرد: در حال حاضر هزینه ساخت مسکن در کشور رشد قابل توجهی داشته و اینکه دولت پروژه مسکن ملی را با آورده ۳۰۰ میلیون تومانی متقاضیان به سرانجام برساند اتفاق خوبی است.

وی افزود: بررسی ها نشان داده که قیمت ساخت هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران اکنون بین ۶.۵ تا ۷ میلیون تومان است که این هزینه برای ساخت خانه های لاکچری بیشتر است. با در نظر گرفتن این رقم، ساخت مسکن ملی با آورده مذکور کمک بزرگی به متقاضیان این طرح می کند.

این کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: در اصل برای بهبود وضعیت بازار مسکن باید ۸۵ تا ۹۰ درصد هزینه ساخت در قالب تسهیلات به مردم ارائه شود، اما اکنون که به دلیل شرایط اقتصادی و تحریم ها و کاهش منابع بانکی این امکان فراهم نیست، پرداخت ۷۰ درصد از هزینه ساخت مسکن ملی از سوی دولت امری معقول و کارساز است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تصمیمات نهایی درباره اجرای طرح نهضت ملی مسکن و قیمت قطعی ساخت آن مشخص نیست، احتمال می رود ۳۰۰ میلیون تومان آورده متقاضیان طی مراحل ساخت افزایش پیدا کند که برای جلوگیری از آن، بهتر است دولت جزئیات دقیق اجرای این طرح را اعلام کند و میزان آورده نهایی متقاضیان مشخص شود.

مسکن ملی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =