قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در این هفته با ۲۷ هزار تومان رشد ۱۱ میلیون و ۸۲۹ هزار تومان و طلای ۱۸ عیار نیز با افت و خیز اندک، هر گرم یک میلیون و ۲۰۳ هزار تومان فروخته شد.

نوسانات ۵ روزه قیمت‌ها در بازار سکه و طلا

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی تغییرات قیمت انواع سکه در هفته جاری نشان می دهد که در این هفته نوسانات قیمت ها اغلب به سمت رشد بوده تا جایی که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی که در روز شنبه هفته جاری در بازار ۱۱ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان بود، با طی کردن روند رشد در روزهای بعد به نرخ های ۱۱ میلیون و ۸۴۷ هزار تومان و نهایتا در روز پنج شنبه نیز ۱۱ میلیون و ۸۲۹ هزار تومان قیمت خورد شد و به صورت کلی نسبت به ابتدای هفته، ۲۷ هزار تومان رشد کرد.

همچنین قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح امامی نیز در ابتدای هفته یعنی روز شنبه هفتم اسفندماه ۱۴۰۰ به قیمت ۱۱ میلیون و ۹۸۷ هزار تومان بود که با رشد قیمت در روزهای بعد تا ۱۲ میلیون و ۱۸ هزار تومان نیز رسید و در روز پنج شنبه نیز قیمت این سکه در بازار با همین نرخ بسته شد.

بر پایه این گزارش، قیمت نیم سکه نیز این هفته را با ریزش ۱۵۰ هزار تومانی در روز شنبه آغاز کرده بود و ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود، ولی در ادامه و در روزهای بعد روند رو به رشد گرفت و به ۶ میلیون و ۸۶۵ هزار تومان در روز چهارشنبه رسید و نهایتا در روز پنج شنبه نیز ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان قیمت خورد.

سکه

ربع سکه نیز در هفته دوم اسفندماه ۱۴۰۰، با ریزش ۱۳۰ هزار تومانی نسبت به پایان هفته گذشته آغاز کرده بود و ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بود که در روزهای بعد هفته تا ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان در روز چهارشنبه بالا رفت و در واقع به قیمت پایان هفته گذشته رسید. با این حال، ربع سکه روز پنج شنبه را نیز با قیمت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به پایان رساند.

طی هفته دوم اسفند، قیمت سکه گرمی با ۵۰ هزار تومان افت نسبت به پایان هفته گذشته و به قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در روز شنبه شروع شده بود. در ادامه و در روزهای بعد از آن تا ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در روز چهارشنبه رشد قیمت داشت و در روز پایانی هفته نیز با رشد دوباره به قیمت ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار تومان فروخته شد.

بررسی قیمت طلای ۱۸ عیار نیز در بازار نشان می دهد که با وجود ثبت قیمت یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومانی در روز پنج شنبه هفته گذشته، در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار روند نزولی داشت و تا یک میلیون و ۲۰۲ هزار تومان نیز عقب نشینی کرد، اما در روز دوشنبه دوباره اندکی افزایشی شد و یک میلیون و ۲۰۳ هزار تومان قیمت خورد.

در ادامه و در روز چهارشنبه نیز دوباره افت کرد و به زیر یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید و نهایتا در روز پنج شنبه نیز به قیمت هر گرم یک میلیون و ۲۰۳ هزار تومان معامله شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =