جنگ روسیه با اوکراین سبب شد چندین صرافی ارز دیجیتالی در کره‌جنوبی دسترسی آی‌پی‌های روسیه را مسدود نمایند، با این وجود مدیر عامل صرافی کوین بیس از ادامه فعالیت کاربران روسی خبر داد.

تحریم‌های روسیه به رمزارزها رسید؟

به گزارش کارآفرین نیوز، جنگ روسیه با اوکراین سبب شده تا محدودیت های گسترده ای برای این کشور ایجاد شود. در ابتدا تحریم های گسترده اقتصادی علیه روسیه اعمال شد، اما این پایان ماجرا نبود و تحریم های ورزشی نیز به آن اضافه شد.

با وجود اینکه یکی از مولفه های مهم ارزهای دیجیتالی غیر قابل دستوری بودن آن است، اما از آنجایی که صرافی های رمزارز تحت مدیریت یک گروه قرار دارند، لذا با دستورات می توان مانع از فعالیت برخی از افراد در آن شد. نمونه آن مسدود شدن کاربران ایرانی OpenSea در روزهای اخیر بوده است.

از آنجایی که این پلتفرم تحت قوانین ایالات متحده فعالیت می کند، لذا تحریم های آمریکا علیه ایران سبب شده است، که دسترسی کاربران ایرانی به بازار NFT توسط پلتفرم اوپن‌سی مسدود شود، که البته این موضوع دارای سابقه بوده است.

تحریم رمزارز روسیه

حال کاربران روسی نیز با همین مشکل مواجه شده و در جدیدترین اقدام چندین صرافی ارز دیجیتالی که در کشور کره جنوبی حضور دارند، دسترسی آی پی های روسیه را مسدود کرده اند. از سوی دیگر تحرکات صرافی آپ بیت نیز حکایت از این دارد که این صرافی نیز به دنبال محدودیت در فعالیت های کاربران روسی است.

نکته جالب در خصوص صرافی آپ بیت این بوده که در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرده است، دسترسی کاربران ساکن در کشورهایی که احتمال شدید پول‌شویی در آنها وجود دارد را مطابق با قوانین مسدود خواهد کرد.

گزارش ها حکایت از این دارد که آدرس های آی پی روسی توسط سه صرافی Bithumb، Korbit و Gopax مسدود شده‌اند. پس از تحریم های بانک روسیه، یکی از اصلی ترین راه ها به منظور دور زدن این تحریم ها، ارزهای دیجیتالی معرفی شده بوده که با مسدود شدن آی پی های روسی، باید منتظر ماند و دید مقامات کرملین چه راهکاری در پیش خواهد گرفت.

البته این اقدام در تمام صرافی ها صورت تگرفته است و رایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس در این خصوص اعلام کرد که به دنبال مسدودسازی کاربران روسی نخواهد بود.

آرمسترانگ در ادامه گفت: از آنجایی که شرکت ما در آمریکا به ثبت رسیده است، لذا ما تحت قوانین ایالات متحده مشغول به فعالیت هستیم و در صورتی که دولت آمریکا در این زمینه دستوری دهد، ما مجبور به پیروی از آن هستیم.

در حال حاضر روسیه تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارد، نکته جالب در خصوص تحریم های روسیه این بوده که بخش انرژی این کشور همچنان به راحتی قادر به صادرات محصولات خود است، در واقع به دلیل نیاز اروپا و آمریکا به نفت و گاز روسیه، این بخش تحت تحریم قرار نگرفته و همین امر سبب شده که دولت روسیه در حال بررسی کاهش صادرات انرژی خود باشد، در واقع هرگونه کاهش توزیع گاز و نفت در روسیه، سبب افزایش قیمت سوخت در آمریکا و کشورهای اروپایی خواهد شد.

تحریم رمزارز روسیه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =