یک کارشناس بازار مسکن، ساخت واحدهای مسکن ملی در سال آینده را یک عامل تاثیرگذار مهم در این بازار برشمرد و گفت: با انجام توافقات هسته‌ای و افزایش عرضه واحدهای مسکونی، می‌توان به کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن سال ۱۴۰۱ امیدوار بود.

احتمال کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن

افشین پروین پور در گفتگو با کارآفرین نیوز، در خصوص وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: پیش بینی دقیقی از بازار مسکن در سال آینده وجود ندارد و این موضوع بستگی به عوامل مختلفی از جمله کاهش نرخ ارز به دنبال انجام توافقات هسته ای و کاهش نرخ تورم و... دارد.

وی افزود: در صورتی که مذاکرات وین به توافق منجر شود و با اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن شاهد افزایش عرضه واحدهای مسکونی باشیم، قیمت ها در این بازار از سال آینده روند کاهشی را طی می کند.

این کارشناس بازار مسکن ادامه داد: بررسی ها نشان داده چنانچه ساخت و ساز مسکن افزایش پیدا کند، به نیاز بخشی از بازار پاسخ داده می شود که این امر منجر به ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا شده و در نهایت، بازار مسکن را از حالت رکود خارج می کند.

وی با اشاره به اینکه کمبود عرضه یکی از اصلی ترین مشکلات این بازار در حال حاضر است، گفت: در صورتی که دولت بتواند واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی را در موعد مقرر ساخته و تحویل متقاضیان دهد و پاسخگوی بخشی از تقاضا باشد، قیمت مسکن طی سال های آتی واقعی سازی می شود.

این کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: در مجموع، نمی توان به طور دقیق از وضعیت بازار مسکن در ماه های پیش‌رو سخن گفت اما امیدواریم هر آنچه اتفاق می افتد کاهش قیمت ها و خروج این بازار از رکود را به دنبال داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =