مدیران بانک کپیتک می‌گویند کارآفرینان باید عمیقا به این باور برسند که اگر راه حل استارتاپی آنها به جهان عرضه شود، اثرات مثبت فراوانی در زندگی مردم در آن زمینه نمایان می‌شود.

کپیتِک؛ همپای کارآفرینان آفریقای جنوبی

به گزارش کارآفرین نیوز، کپیتک (Capitec)؛ بانک سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی است که همگام با سرعت فناوری، با دنیای کسب و کار پیش می رود.

مدیران کپیتک پس از ارزشیابی پتانسیل طرح ارائه شده، شانه به شانه و همپا با کسب و کارهای نوپا و استارتاپ های برتر تا استقلال کامل و تاب آوری در دنیای بین الملل پیش می روند.

مدیران این بانک معتقد هستند استارتاپ؛ دو سرعت نیست بلکه ماراتن است که نیاز به پشتکار و حمایت مستمر دارد تا استارتاپ نوپا بتواند تاب آوری خود را در دنیای واقعی افزایش دهد.

همچنین آنان بر این باور هستند که مشتریان استارتاپ ها، خریدار محصول یا خدمات نیستند بلکه مشتاق دریافت راه حل های بکر و نوین آنها هستند.

کپیتک، مجموعه ای از منتورهای زبده استارتاپی را به خدمت گرفته است. منتورهای کپیتک تلاش می کنند بارها به استارتاپ ها ارزش جهانی راه حل و ابتکار نوین آنان را گوشزد کنند. مهم تر از آن، با بررسی تمام جوانب و رویدادهای پیشین، تلاش می کنند به کارآفرینان خلاق یادآوری کنند چه معضلاتی، پایدار خواهد ماند اگر راه حل نوین و بکر آنان به سرانجام مطلوب نرسد.

با این دو دیدگاه، رویکرد مدیران این بانک نسبت به حمایت و سرمایه گذاری در استارتاپ ها کاملا قابل تشخیص است.

این بانک با راه اندازی دو دوره هوشمندتر شو (GetSmarter) و مزایای بهتر زیستن (Live Better Benefits)، تلاش می کند استارتاپ های برتر را در مسیر جهانی شدن و برندسازی یاری کند.

استارتاپ ها یا کارآفرینانی که طرح آنها از نظر میزان اثرگذاری به تأیید منتورهای این بانک برسد، حتی اگر متقاضی سرمایه گذاری این بانک در استارتاپ خود نباشند، می توانند در این دوره های رایگان شرکت کنند. بسیاری از کارآفرینانی که در این دو دوره شرکت کرده اند، هم اکنون در مسیر جهانی شدن گام برمی دارند.

Capitec

کپیتک با طراحی یک بخش مجازی در سایت خود، آموزش های مالی اصولی مانند آموزش نحوه هزینه کرد و ... را امکان پذیر ساخته است که فرد به صورت مجازی می تواند یاد بگیرد چگونه هزینه های خود را مدیریت کند. این بخش، موردعلاقه بسیاری از نوجوانان و جوانانی است که در مسیر استقلال مالی قرار دارند.

اما قضیه برای کارآفرینان و استارتاپ ها، فراتر از این سطح است. کارآفرینان می توانند به صورت مجازی، تمام مراحل را مانند دنیای واقعی تجربه کنند: از مراحل جذب سرمایه گذار، برآورد هزینه، مدت زمان گذر از هر مرحله استارتاپی و ... .

کپیتک همچنین با طراحی قسمت فاندابا (Fundaba) در اپلیکیشن اف ان بی (FNB) این بانک به استارتاپ ها، راهکارهای مالی ارائه می دهد.

همچنین مجموعه حساب های Absa، حساب های گوناگون بانکی است برای استارتاپ ها و یا کسب و کارهایی که گردش مالی سالانه کمتر از ۱۰ میلیون راند دارند که این حساب ها توسط این بانک نزد شرکت بیمه مرکزی، بیمه می شوند.

Capitec

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =