شرکت MyHeritage موفق شد با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و قابلیت‌های Deep Nostalgia و LiveStory، تصاویر را متحرک‌سازی کند به گونه‌ای که با بهره‌گیری از این قابلیت‌ها، می‌توان عکس‌ها را سخنگو کرد.

هوش مصنوعی تصاویر را به حرکت در آورد

به گزارش کارآفرین نیوز، دقیقا یک سال پیش شرکت MyHeritage قابلیت به نام MyHeritage را معرفی نمود که با بهره گیری از آن عکس های قدیمی، متحرک می شدند.

در واقع از آنجایی که ارتباط برقرار کردن با افرادی که از این دنیا رفته اند میسر نیست، این شرکت با تحقیقات گسترده به دنبال سهولت در ارتباط با درگذشتگان بود و سرانجام توانست به این قابلیت دست یابد.

این فناوری که ارتباط خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی نام دارد، تصاویر قدیمی اشخاص را به یک انیمیشن کوتاه تبدیل می کند.

پروفسور حسابی

کاربران برای استفاده از این قابلیت باید تصویر را در درون تارنمای این شرکت بارگذاری کرده تا کیفیت آن افزایش پیدا کند. در نهایت با تحلیل جهت سر، چشم ها و با استفاده از یک فناوری ضبط به نام Driver Video، انیمیشن نهایی تشکیل می شود.

در نسخه ابتدایی این شرکت فقط قابلیت متحرک سازی برای چشم، صورت و گردن وجود داشت و امکان تحرک لب ها برای اضافه کردن صدا یا همان سخن گفتن وجود نداشت که در نسخه آخر با اضافه شدن قابلیت LiveStory این امکان فراهم شده است.

در سیستم جدید، کاربرد می تواند زبان خود را از میان ۳۱ زبان پشتیبانی شده اننخاب کند، حتی قابلیت تغییر تن صدای نیز در دسترس است، البته هنوز زبان فارسی به درستی در آن پشتیبانی نمی شود.

پیش از این، تماشا و گفت و گو با افراد فوت شده فقط در داستان ها و فیلم ها مشاهده می شد و بار دیگر خیال پردازی انسان با بهره گیری از هوش مصنوعی به واقعیت تبدیل شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =