با افزایش ۳ میلیون و ۴۷۹ هزار کارت بانکی در بهمن ماه امسال، مجموع کارت‌های تراکنش‌دار در شبکه پرداخت کشور به ۱۲۶ میلیون و ۶۲۵ هزار کارت رسید.

تراکنش ۱۲۶.۶ میلیون کارت بانکی در نیمه زمستان

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی جدیدترین آمارهای ارائه شده از سوی شاپرک نشان می دهد که در بهمن ماه امسال مجموع کارت های بانکی تراکنش دار در شبکه پرداخت کشور به ۱۲۶ میلیون و ۶۲۵ هزار کارت رسیده است.

بر پایه این گزارش، تعداد کارت های بانکی تراکنش دار در دی ماه سال جاری، ۱۲۳ میلیون و ۱۴۶ هزار کارت بوده که در بهمن ماه، بر مجموع کل کارت های دارای تراکنش، ۳ میلیون و ۴۷۹ هزار کارت و به بیانی، ۲.۸۲ درصد افزوده شد.

همچنین از مجموع کارت های بانکی تراکنش دار در بهمن ماه امسال، ۱۱۹ میلیون و ۷۸۳ هزار کارت معادل ۹۴.۶ درصد کل کارت ها، برداشت بوده و ۴۹۱ هزار کارت نیز اعتباری بوده که سهم آن از کل کارت های تراکنش دار، ۰.۳۹ درصد است.

تعداد کارت های بانکی تراکنش دار هدیه و بن کارت در بهمن ماه امسال، ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار کارت بوده که ۵.۰۱ درصد از کل کارت های تراکنش دار را تشکیل می دهد. مجموع کارت های بانکی تراکنش دار برداشت در بهمن ماه سال ۱۴۰۰، به میزان ۲.۲۳ درصد رشد نشان می دهد.

از سویی، استفاده از کارت های اعتباری و انجام تراکنش این نوع از کارت های بانکی نیز ۸.۸۷ درصد بیشتر شده و در ماه دوم زمستان امسال، تعداد کارت هدیه و بن کارت های فعال شده نیز ۱۴.۹۷ درصد بیشتر شده است.

می توان گفت در یکماهه دی تا بهمن ماه امسال، بر مجموع کارت های برداشت دارای تراکنش (کارت هایی که برای اولین بار فعال و تراکنش با آن انجام شده است)، ۲ میلیون و ۶۱۲ هزار کارت افزوده شد.

۸۲۷ هزار کارت هدیه و بن کارت نیز بیشتر از آمار دی ماه امسال که ۵ میلیون و ۵۲۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده، در بهمن ماه امسال فعال شده است.

جدول کارت های بانکی تراکنش دار

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =