مارک زاکربرگ اعتقاد دارد متاورس به عنوان نسل بعدی اینترنت قادر خواهد بود انقلابی در حوزه دیجیتال ایجاد کند و این امر فرصت‌های شغلی منحصر به فردی را ایجاد خواهد کرد.

آشنایی با ۸ شغل متاورسی آینده

به گزارش کارآفرین نیوز، متاورس یک شبکه گسترده از شبیه سازی های سه بعدی بوده که در آن اشخاص که قادر نیستند در فضای فیزیکی با یکدیگر همکاری کنند، یا در کنار هم حضور داشته باشند، گرد هم جمع آمده و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

با اینکه این مفهوم جدید نیست، اما عملا از سال ۲۰۲۱ به یکی از کلیدترین مفاهیم حوزه وب تبدیل شده و اقبال عمومی مردم نیز در این زمینه تاثیرگذار بوده است.

همین حضور مردم در کنار انگیزه های مالی سبب شد شرکت های مختلفی وارد متاورس شوند و هر روز بر تعداد این شرکت افزوده می شود.

از سوی دیگر فضای متاورس به گونه ای بوده که در زمینه های مختلف پزشکی، بانکی، علمی، سرگرمی، فروش املاک و ... کاربرد دارد. با این اوصاف در آینده پیش بینی مالک متا محقق خواهد شد.

تحقق پیش بینی زاکربرگ، به این معنی بوده که در آینده با مشاغلی جدید روبرو خواهیم بود که به دلیل تازگی، درآمد های بالایی نیز نصیب صاحبان مشاغل خواهد کرد. در ادامه به معرفی مشاغل حوزه متاورس خواهیم پرداخت.

مشاور توسعه کسب و کار در متاورس

توسعه کسب و کار شامل تمامی برنامه ریزی ها، استراتژی ها و اقداماتی است که جهت ایجاد و پیاده سازی فرصت های رشد یک سازمان لازم است و با فعالیت شرکت ها در حوزه متاورس این یک موقعیت جذاب خواهد بود.

متاورس

مدیر امنیت متاورس

ورود شرکت ها به متاورس سبب می شود امنیت اطلاعاتی آنان در معرض خطر قرار گیرد، در نتیجه افرادی که در حوزه امنیت مشغول به فعالیت هستند با چالش جدید روبرو خواهند شد.

محقق و پژوهشگر متاورس

با اینکه به کارگیری متاورس در حال افزایش است اما همچنان این فضا ناشناخته است و شرکت ها جهت ورود به آن به دنبال ارزیابی ورود خود به متاورس هستند.

در این زمینه پژوهشگران به دلیل تسلط اطلاعاتی قادر خواهند بود، مشاوره های با ارزش به شرکت ها بدهند، علاوه بر این به دلیل خاص بودن فضای پژوهش در این حوزه درآمد های کلانی کسب خواهند کرد.

برنامه‌ریزی متاورس

برنامه ریز فردی است که در شناسایی و تحلیل دوره ای نقاط قوت و ضعف، تهدید ها و فرصت ها یک تحلیل مفید و جامع ارائه می دهد.

این فرد با ارزیابی و بررسی طرح ها و پیشنهادات مختلف، برنامه هایی منطبق با اهداف طراحی می کند، به دلیل خاص بودن حوزه متاورس، برنامه ریزان این حوزه باید اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشند.

توسعه دهنده اکوسیستم متاورس

توسعه دهنده اکولسیستم مسئولیت هماهنگی سازمان، شرکا و دولت ها را برعهده خواهد شد. در واقع او باید اطمینان حاصل کند که عملکرد های موجود بر روی یک پلتفرم بزرگ قابلیت اجرایی داشته باشد.

متخصص تبلیغات متاورس

حضور سازمان در متاورس به دلیل بحث های درآمدی است و عدم کسب درآمد سبب شکست آنها خواهد شد.

اصلی ترین راه کسب درآمد بازاریابی و تبلیغات است، اما تبلیغات در متاورس مشابه با تبلیغات در دنیا واقعی و فضاهایی نظیر شبکه های مجازی نخواهد بود.

آنچه مشخص است، افراد متخصص در حوزه تبلیغات متاورس درآمدهای کلانی کسب خواهند کرد، به مانند سالیان آغاز فضای مجازی که متخصصین این حوزه اندک بوده و به واسطه کمبود متخصص، حقوق های کلانی دریافت می کردند.

متخصص داده متاورس

در حال حاضر استخدام دانشمندان داده در حوزه متاورس افزایش یافته است و در کشور هایی که به این سمت حرکت کرده اند، به دانشمندان داده که قابلیت فعالیت در حوزه متاورس را داشته باشند، حقوقی های نجومی پرداخت می شود، در واقع از آنجایی که داده بخش اصلی متاورس است، به زودی شاهد استخدام گسترده در این حوزه خواهیم بود.

دانشمنده داده متاورس

مهندس بلاک چین متاورس

تقاضا برای مهندس بلاک چین از سال ۲۰۱۸ تا به امروز بیش از ۶۰۰ درصد رشد داشته و ورود متاورس نیز تاثیر بسیار بالایی در این زمینه داشته است.

مهندسین بلاک چین وظیفه توسعه و پیاده سازی بلاک چین دیجتالی برای ارائه راه حل به شرکت را برعهده دارند، از سوی دیگر این افراد باید دارایی ها، شتاب دهنده ها و فرآیندهای تنظیم زیرساخت را توسعه داده و پیاده سازی کنند.

موارد گفته شده فقط بخشی از مشاغل حوزه متاورس است و بی تردید مشاغل دیگر نیز ظهور پیدا خواهند کرد، اگر به دنبال حضور فعال در دنیای متاورس هستید، مطالعات خود در این زمینه را افزایش داده و به یکی از حوزه های متاورس ورود کنید، تا از درآمدهای کلان آن بهره مند شوید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =