اوبر به عنوان یکی ازبرجسته‌ترین نمادهای حمل و نقل درون شهری در آمریکا و کانادا اعلام کرد: به موازات افزایش قیمت گاز، ناچار است بر هزینه سفرها بیفزاید.

اولین آثار افزایش قیمت گاز در آمریکا و کانادا نمایان شد

به گزارش کارآفرین نیوز، با آنکه تنها ۱۶ روز از آغاز جنگ روسیه و اوکراین می گذرد، هر روز تحریم های جدیدتری تصویب و اعلام می شود و آثار زودهنگام تحریم ها به ویژه در حوزه نفت و گاز، بیش از سایر زمینه ها خود را نشان داده است.

اوبر؛ معروف ترین سرویس حمل و نقل شهری از اولین شرکت هایی است که اعلام کرد علیرغم تمایل مدیران، ناچار است کرایه سفرها را افزایش دهد.

مدیران این شرکت می گویند: با افزایش قیمت جهانی گاز، هزینه سوخت سرویس های اوبر افزایش یافته است و مسافران از ابتدای هفته آتی با تغییراتی در هزینه سفر مواجه خواهند شد. این افزایش هزینه ها، موقتی است و تا ثبات نسبی شرایط، ادامه خواهد داشت که دستکم دو ماه ادامه خواهد داشت.

میزان افزایش کرایه به مسافت سفر و قیمت گاز در هر منطقه بستگی دارد. هزینه مسافران در هر سفر بین ۰.۴۵ تا ۰.۵۵ دلار افزایش می یابد. همچنین بر هزینه حمل سرویس تحویل غذای این شرکت (Uber Eats) بین ۰.۳۵ تا ۰.۴۵ دلار افزوده خواهد شد.

هزینه گاز مصرفی خودروها به شدت افزایش یافته است و این مبالغ اضافه به رانندگان تعلق خواهد گرفت.

اوبر

البته شرکت اوبر اعلام کرده این افزایش کرایه در نیویورک اعمال نخواهد شد، زیرا از ابتدای مارس، ۵.۳ درصد به کرایه ها اضافه شده است که هزینه های جدید گاز را نیز پوشش می دهد.

۶ مارس ۲۰۲۲، بهای هر واحد گاز در آمریکا به ۴.۰۰۹ دلار رسید که بالاترین قیمت از سال ۲۰۰۸ محسوب می شود.

پیش از این نیز رانندگان اوبر همیشه نسبت به هزینه بالای سوخت معترض بوده و هستند و گاز را یکی از مهم ترین عوامل کاهش خالص دریافتی عنوان می کنند.

مدیران شرکت در پاسخ، سهم هزینه گاز را در مجموع هزینه های خودرو کمتر از ۱۰ درصد برآورد می کنند.

شرکت اوبر بر این باور است این موضوع به گرایش رانندگان به سمت خودروهای الکتریکی منتهی شود.

اوبر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.