استارتاپ ژاپنی رباتیک کانکتد به دنبال پوشش خلاء ناشی از کمبود نیروی کار در صنایع رستوران داری و غذایی است.

ربات‌های سالن کار؛ نوپدیده‌های رستوران‌داری

به گزارش کارآفرین نیوز، غذا خوردن از نیازها و لذات اولیه انسان است. گاهی نشستن در رستوران ها و کافه ها و صرف غذا یا نوشیدنی، تنها چیزی است که خستگی روزانه را از تن به در می کند.

اما اداره و آماده کردن تمام سفارش در کوتاه مدت با کیفیت مطلوب مشتری، به آن آسانی و سادگی که می پنداریم نیست.

سرآشپزها باید حجم مواد اولیه، نحوه ترکیب و تمام امور مرتبط با طبخ و سِرو غذا را با دقت و سرعت تمام کنترل کنند.

کارگرانی که این روزها به سالن کار می شناسیم باید به تمام امور اشراف کامل داشته باشند حتی نحوه تردد بین میزها. تربیت نیروی ماهر در این صنعت، چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته است.

اما پیری جمعیت و کمبود نیروی کار یکی از معضلاتی است بسیاری از کشورها از جمله ژاپن را تهدید می کند.

از آنجایی که صنایع غذایی و رستوران داری مانند کشاورزی، از جمله مشاغل و صنایعی محسوب می شوند که نیاز به چالاکی و قوای بدنی فراوان نیاز دارند جهان با مشکل کمبود نیروی کار مواجه است.

ربات های طراحی شده با تخصص های مختلف می توانند خلأ نیروی انسانی ورزیده را پر کنند.

هوش مصنوعی امروزه به بسیاری از صنایع و مشاغل ورود کرده است، از کشاورزی گرفته تا خدمات درمانی و مراقبتی.

ربات های طراحی شده برای کار در رستوران ها و صنایع غذایی، کاهش فشار کار جسمی وارد بر کارگران این صنایع، تضمین سلامت مواد غذایی تولید شده و ثبات کیفیت غذای سفارش داده شده را به ارمغان می آورند. ضمن آنکه با برداشتن فشار کار مضاعف، به افراد اجازه می دهد بر ابعاد انسانی کار مانند چشیدن طعم غذا و ... بیشتر تمرکز کنند.Tetsuya Sawanobori

دسترسی به غذای با کیفیت و سالم در هر ساعت از شبانه روز، از دیگر مزایای استاده از ربات ها به شمار می آیند.

تاسیس کانکتد در سال ۲۰۱۴

تتسویا ساوانوبوری ((Tetsuya Sawanobori؛ فارغ التحصیل رشته مهندسی داده و ریاضی محض به فکر طراحی ربات هایی افتاد که بتوانند کار طاقت فرسا و پر تکرار سالن داری در رستوران ها را انجام دهد و بدین ترتیب، کانکتد (Connected Robotics) در ۱۰ فوریه ۲۰۱۴ در توکیو تاسیس شد.

تایکی ساتو؛ مدیر عملیات این استارتاپ نیز از فارغ التحصیلان رشته فیزیک و مهندسی کامپیوتر و همراه و حامی اصلی تتسویا بوده و هست. وی هم اکنون مدیر کافه تمام رباتیک این استارتاپ نیز هست تا بتواند میزان کارآیی، عیوب احتمالی و ضرورت های آتی در طراحی ربات ها را به صورت تمام وقت، رصد کند.

این استارتاپ در ابتدا به عنوان توسعه دهنده کنترلرهای هوش مصنوعی و رباتیک تاسیس شد. هدف اولیه استارتاپ؛ رفع کمبود دوره ای یا دائمی نیروی کار، طراحی ربات های تخصصی برای انجام کار طاقت فرسای سالن داری و سرویس دهی بوده است که در دوران پاندمی، کاربرد این ربات ها در رستوران ها و صنایع غذایی بیشتر به چشم آمده است.

ورود ربات‌ها به صنعت گردشگری

کانکتد در آوریل ۲۰۱۷، برنده جایزه استارتاپی ژاپن شد. در ژانویه ۲۰۱۸، در مرحله بذری حدود ۶۳ میلیون ین افزایش سرمایه داشته است.

در ژوئن ۲۰۱۹، وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن این استارتاپ را به عنوان برگزیده برنامه استارتاپی توسعه ژاپن معرفی کرد. در آوریل ۲۰۱۹، حدود ۸۵۰ میلیون ین افزایش سرمایه سری A، دستاورد عظیم این استارتاپ پر مخاطب بوده است.

از اکتبر ۲۰۲۰ این استارتاپ، توسعه ربات ها را برای استفاده در پذیرایی از مسافران سایر صنایع در دستور کار خود قرار داده که اهتمام این استارتاپ برای ورود پُرشتاب تر به این حوزه و آغاز پاندمی، استقبال از آنها چند برابر پیش بینی های اولیه اعلام شده است.

از دسامبر ۲۰۲۰، شرکت راه آهن شرق ژاپن نیز سرمایه گذاری، همکاری و استفاده از ربات های این استارتاپ را آغاز کرد که ورود رسمی این ربات ها به صنعت گردشگری و سفر نیز به حساب می آید.

ربات

استقبال از ربات های کانکتد به حدی رسید که آزمایشگاه تخصصی Minamisoma در فوکوشیما با اهداف تحقیقاتی پیشرفته در زمینه کاربرد ربات ها در صنایع غذایی در اکتبر ۲۰۲۱ راه اندازی شد.

در حال حاضر، ۴۵ نفر در این استارتاپ، مشغول به طراحی و راه اندازی ربات های تخصصی صنایع غذایی و رستوران داری هستند. دفتر این استارتاپ با پیشنهاد دانشگاه کشاورزی توکیو، به محوطه این دانشگاه منتقل شده است تا با تعمیق ارتباط دانشگاه با صنایع میانی کشاورزی و غذایی، استارتاپ بتواند برای طراحی ربات ها دقیق تر عمل کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =