زوج‌های تهرانی در حال حاضر برای دریافت تسهیلات خرید مسکن به تهیه ۴۸۰ برگه اوراق به قیمت ۵۵ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان نیاز دارند.

هزینه خرید اوراق مسکن برای زوج‌های تهرانی

به گزارش کارآفرین نیوز، با اینکه هزینه دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تا پایان اسفندماه سال جاری ۵۰ درصد کاهش یافته قیمت هر برگ اوراق تسه طی ماه های اخیر افزایش داشته است.

در حال حاضر، قیمت هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات خرید مسکن برای مجردها و زوجین به ۱۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.

طبق اعلام بانک مسکن، مجردهای ساکن تهران می ‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می ‌شود که با تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده، متقاضیان برای دریافت تسهیلات خرید مسکن باید ۲۰۰ برگه اوراق خریداری کنند که با احتساب تسه ۱۱۶ هزار تومانی، مجموع هزینه خرید اوراق ۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود و برای دریافت وام جعاله باید ۸۰ برگه اوراق با پرداخت هزینه ۹ میلیون و ۲۸۰ هزار تومانی تهیه کنند.

زوج های تهرانی نیز می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان (شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله) تسهیلات خرید مسکن دریافت کنند که در مجموع نیاز به خرید ۴۸۰ برگه اوراق به قیمت ۵۵ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان دارند.

اوراق مسکن

در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیز برای مجردها تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان و برای زوجین تا سقف ۳۲۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که با احتساب تسه ۱۱۶ هزار تومانی، مجردها برای خرید این اوراق باید ۱۸ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان و زوجین ۳۷ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان هزینه کنند.

لازم به ذکر است، مجردهای سایر مناطق شهری نیز می توانند ۱۲۰ میلیون تومان و زوجین این مناطق ۲۴۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن از طریق خرید اوراق تسه دریافت کنند که برای مجردها ۱۳ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان و برای زوجین ۲۷ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان هزینه خرید اوراق تسه می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =