نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با ارائه توضیحاتی درباره وثیقه سهام برای دریافت وام بانکی، گفت: تکلیف ۳.۱ میلیون دارنده فوت شده سهام عدالت در سال ۱۴۰۱ باید مشخص شود.

تعیین تکلیف ۳.۱ میلیون دارنده فوت شده سهام عدالت

به گزارش کارآفرین نیوز، محسن خدابخش در خصوص تعیین تکلیف وضعیت سهام عدالت وراث گفت: بررسی وضعیت وراث باید از طریق شرکت سپرده‌گذاری انجام شود که این اقدام نیازمند همکاری متولیان امر انحصار وراثت نیز است.

به گفته نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت سپرده‌گذاری مکلف شده تا مسئله مربوط به وراث و تعیین تکلیف آن‌ها را از طریق متولیان انحصار وراثت ساماندهی کند و هر چه سریع‌تر آن را به نتیجه برساند.

خدابخش تعداد دارندگان سهام عدالت فوت شده را سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد که برخی از وراث همان دارندگان سهام عدالت هم فوت کرده‌اند؛ بنابراین مسائل موجود بر سر راه این اقدام بسیار پیچیده است و مشکل فقط مربوط به بعد از ورود سهام عدالت در بازار سرمایه نیست.

وی افزود: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی باید در سال ۱۴۰۱ مسائل مربوط به وراث سهام عدالت را ساماندهی کند و در نهایت مالکین آن سهام مشخص شوند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص وثیقه قرار دادن سهام عدالت برای دریافت وام گفت: بانک‌ها با ارتباطی که با شرکت سپرده‌گذاری دارند، این اقدام را قطعا انجام می‌دهند و سهام را به عنوان وثیقه می‌پذیرند.

وی در انتها گفت: هر بانک با توجه به منابعی که در اختیار دارد، می‌تواند به سهامداران وام دهد و سهام آن‌ها را به‌ عنوان وثیقه بپذیرد؛ به همان صورت که اکنون کارت اعتباری سهام عدالت از طریق بانک‌ها به مشمولان این سهام اختصاص پیدا کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =