با وجود آغاز واریز سود سهام عدالت از روز گذشته، اما هنوز بخش زیادی از مردم سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند.

چرا سود سهام عدالت من واریز نشد؟

به گزارش کارآفرین نیوز، روز گذشته و در جریان مصاحبه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مجید عشقی از واریز سود سهام عدالت منتهی به سال ۱۳۹۹ خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این سود تا پایان شب به حساب تمامی مشمولین واریز شود.

با این وجود بررسی ها حکایت از این دارد که طیف وسیعی از مردم هنوز این سود را دریافت نکرده اند. گزارشات ارسالی از مردم بیانگر آن است که برخی از بانک ها هنوز سود سهام عدالت را واریز نکرده اند و برخی نیز در حال واریز این مبلغ هستند.

در صورتی که مشمولی این سود را دریافت نکرده است می تواند با شماره ۱۵۶۹ تماس داشته و با ارائه اطلاعات خود از راسلا اطلاعات حساب به بانک مطمئن شود.

از طرفی صبحت های مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی حکایت از این دارد که حدود دو میلیون نفر از مشمولین، شماره شبای خود را اشباه اعلام کرده اند، یا شماره شبای آنان به مدت شش ماه راکد بوده، که بر این اساس در سال جاری این افراد سودی دریافت نکرده و با اصلاح شماره شبا، در دوره بعدی سود خود را دریافت خواهند کرد.

آنچه مشخص است، اگر سامانه پیامکی مربوط به سهام عدالت فعال بوده و به افراد در خصوص اشکال شماره شبا اطلاع رسانی می شد، در این صورت تمامی مشمولین قادر بودند از سود سهام عدالت بهره مند شوند، از سوی دیگر با وجود ارسال اطلاعات حساب به بانک ها، برخی از بانک هنوز این مبالغ راه به حساب مشمولین واریز نکرده اند، که باید علت این امر مشخص شود.

البته شاید بانک ها هنوز این مبالغ را دریافت نکرده باشند که در این صورت مسئولین سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی باید در این زمینه پاسخگو باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =