شیلا جانسون را باید نخستین بانوی میلیاردر سیاه‌پوست در آمریکا دانست که موسس یکی از هتل‌های مجلل بوده و در اصل، اولین زن سیاه پوستی است که در آمریکا، هتل مجلل تاسیس کرد.

نخستین بانوی میلیاردر سیاه‌پوست آمریکا

به گزارش کارآفرین نیوز؛ شیلا جانسون و همسر سابق اش کرامپ جانسون موسس BET هستند که البته مدت ها پیش آن را فروختند. شیلا کرامپ جانسون مدت ها پیش از همسرش رابرت ال جانسون جدا شد و هر دو پس از فروش سهام BET، یک و نیم میلیارد دلار باقی مانده را میان خود تقسیم کردند.

البته شیلا جانسون به غیر از داشتن این ثروت، املاک زیادی نیز دارد و زمینی به مساحل ۴۰۴۷ متر مریع در ایالت ویرجینیا و چندین مزرعه در فلوریدا دارد و اسب های نمایشی او نیز بسیار معروف اند.

می توان گفت که شیلا جانسون یک بازرگان حرفه ای است، او قطعه زمینی در پامیلاهریس را به قیمت ۷ میلیون دلار خرید و سپس هتل مجللی در آن ساخت.

شیلا مانند بسیاری از ثروتمندان، در امور خیریه فعال است و پیوسته از UNCF حمایت می کند که برنامه ای برای بورسیه اقلیت در آمریکاست.

همچنین او بارها به دانشگاه طراحی پارسونز کمک کرد و کمک های او به دانشگاه ایالتی نیویورک و مدرسه هیل در میدلبورگ نیز ادامه داشت.

شیلا جانسون

از دیگر علاقمندی های این میلیاردر ساهپوست آمریکایی، نگهداری اسب و برگزاری شوی بین المللی اسب واشنگتن بود که توانست برای اولین بار، این نمایش را به سودآوری برساند.

جالب این است که او به عکاسی نیز علاقه زیادی داشت و هیچ چیز مانند عکاسی او را راضی نمی کرد تا جایی که عکس های گرفته شده توسط این میلیاردر در گالری های ویرجینیا به نمایش گذاشته شد.

اگر فکر می کنید که علاقمندی های شیلا جانسون به همین موارد ختم می شود باید گفت که اشتباه می کنید، زیرا او طراحی لباس را هم جزو علاقمندی های خود داشت و به میزان قابل توجهی در این کار، موفق و سرآمد بود.

او علاوه بر اینها، معلم موسیقی نیز بود و در نواختن ویولن استاد بود و حتی یک کتاب در این مورد نوشته است.

همه این فعالیت ها و علاقمندی ها مانع نشد که شیلا جانسون، فرزندان موفقی نداشته باشد.

پیچ جانسون فرزند بزرگ او در سوارکاری مهارت زیادی داشت و قهرمانی در اسب سواری را در کارنامه خود داشت و برت جانسون دیگر فرزند شیلا هم ورزشکاری باهوش است.

پیچ جانسون

از سوابق شیلا جانسون باید به شغل رابط فرهنگی او اشاره کرد که در اردن گذراند و به خاطر توانایی که در موسیقی داشت در این کشور، به آموزش موسیقی نیز پرداخت.

در همین زمان بود که حسین شاه اردن پس از آن که جانسون به راه اندازی اولین هنرستان موسیقی در اردن کمک کرد، بالاترین نشان علمی را به وی اعطا کرد.

شیلا جانسون علاقه دارد که کتابی در مورد آنچه که بر او گذشته بنویسد و به گفته خودش، داشته هایش را به دیگران انتقال دهد.

وی سپس می گوید: مدام می گویم که باید یاد بگیرم تا چگونه استراحت کنم، ولی الان هم خیلی لذت می برم و انجام کارهایم را دوست دارم.

حالا می رسیم به ورزش و حضور شیلا جانسون در ورزش. شیلا جانسون که متولد ۱۹۴۹ است و دختر یک جراح اعصاب بود، از معدود زنانی است که صاحب یک میک حرفه ای ورزشی است و رییس و مدیر تیم بسکتبال زنان واشنگتن میستیکس است.

BET که شیلا و همسرش موسس آن بودند، نخستین ایستگاه تلویزیون خصوصی بود که در سال ۱۹۸۰ ایجاد شد و به زندگی و مسائل سیاهپوستان می پرداخت و شیلا معاون این شبکه تلویزیونی بود و برخی از برنامه های او موفق شدند که جوایز ملی را دریافت کنند.

وی در جایی در مورد درآمدهای این شبکه گفته: ما باید سخت تلاش می کردیم تا به آگهی دهندگان بقبولانیم که سیاهپوستان آمریکا نیز کالاهای آنها را خریداری می کنند! در سال ۲۰۰۰ این شبکه به چنان نفوذ و محبوبیتی رسید که شیلا آن را به مبلغ ۳ میلیارد دلار به کمپانی ویاکام فروخت.

وی بعدها بنیادی راه اندازی کرد که به دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه ها کمک می کند، علاوه بر این خودش عضو هیات امنای چندین سازمان نیکوکاری و خیریه است.

BET

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =