با ادغام دو طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن، در مجموع ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این طرح‌ها ثبت‌نام کردند و فرصت ثبت‌نام در این طرح تا ۲۹ اسفندماه (یکشنبه هفته آینده) فراهم است.

ثبت‌نام ۵.۲ میلیون متقاضی مسکن ملی تکمیل شد

به گزارش کارآفرین نیوز، طرح نهضت ملی مسکن یکی از برنامه های کلان دولت سیزدهم محسوب می شود که دولت با تلفیق آن با اقدام ملی مسکن، قصد دارد چهار میلیون واحد مسکونی را طی چهار سال احداث کند.

بر همین مبنا، بانک ها موظف شدند سالانه ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح جهش تولید و تامین مسکن اختصاص دهند.

ثبت نام متقاضیان برای دریافت این نوع مسکن از اواسط سال جاری آغاز شد و واجدین شرایط می توانستند با مراجعه به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن (ثمن) به نشانی https://saman.mrud.ir/ اقدام به ثبت درخواست خود کنند.

طبق گفته رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، فرصت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ است و هر فردی که مسکن ندارند در این مدت اقدام به ثبت نام کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد زیادی از استان ‌ها فعالیت خود در حوزه نهضت ملی مسکن را به منظور احداث و تحویل واحدها آغاز کرده اند، گفت: در پنج استان مجاز به توسعه طرح نهضت ملی مسکن نیستیم که تهران یکی از آنهاست و ثبت نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن به شهرهای جدید اطراف تهران، منتقل می ‌شوند.

وی اظهار کرد: حدود یک میلیون متر مربع زمین وجود دارد که به دلیل نواقص در اسناد، در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار نگرفته بود اما اکنون این زمین ‌ها در اختیار این وزارتخانه است.

مسکن ملی

گفتنی است، تسهیلاتی که برای واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده بدین شرح است: در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، دیگر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون، مراکز استانها ۳۵۰ میلیون، سایر مناطق شهری ۳۰۰ میلیون و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان. قرار است این تسهیلات با نرخ سود حداکثر ۱۸ درصد به متقاضیان ارائه شود و طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴.۷ میلیون تومان خواهد بود.

لازم به ذکر است، پیش تر محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با توجه به ادغام دو طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن، در مجموع ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این طرح ها ثبت نام کردند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۲۸ هزار متقاضی مجرد بالای ۲۳ سال در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و همچنان امکان ثبت نام وجود دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.