حملات Brute Force شامل حدس زدن نام کاربری و رمز برای دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های کامپیوتری بوده که با بهره‌گیری از ربات‌ صورت می‌گیرد.

حملات Brute Force چگونه انجام می‌شود؟

به گزارش کارآفرین نیوز، از آنجایی که برای حملات Brute Force نیاز به عملیات پیچیده ای نیست، لذا این حملات برای هکرها جذاب محسوب می شود. آنها با ایجاد یک الگوریتم یا استفاده از برنامه های آماده brute force حملات خود را صورت می دهند، در این حملات به طور خودکار ترکیب های مختلف نام کاربری و رمز عبور حدس زده می شود تا ترکیب صحیح حاصل شود.

هکرها معمولا دارای بانک های اطلاعاتی از نام کاربری و رمز عبور هستند، لذا به منظور حمله به وب سایت ها، از این بانک های اطلاعاتی بهره می برند. از آنجایی که شکستن دستی brute force زمان طولانی می طلبد، لذا مهاجمان از ابزارهای brute force استفاده می کنند.

نحوه این حملات به گونه ای بوده که ربات برای شکستن رمز از بازی اعداد بهره می برد، از آنجایی که در بیشتر سیستم ها رمز عبور حداقل هشت کارکتر و ترکیبی از اعداد و حروف بوده لذا ۶۲ احتمال برای یک کاراکتر معین در این رشته رمز وجود دارد.

این عمل با بهره گیری از رایانه و ربات ها به سرعت انجام می شود، اما با عمل دستی هفت میلیون سال طول خواهد کشید.

پیشرفت سیستم های عامل سبب شده که شکست رمز عبور الفبایی هشت کارکتری تنها دو ساعت به طور بیانجامد و هکرها، با سیستم های رایانه ای خود قادر هستند رمزهای عبور را به راحتی رمز گشایی کنند.

نکته اصلی به منظور نظارت بر حمله هکری، به تلاش های ناموفق برای ورود به حساب مربوط است، اگر پیامی مبنی بر تلاش ورود ناموفق در سیستم مشاهده کردید، شما درگیر حملات هکری شده اید.

از سوی دیرگ هرزنامه، بدافزار و فیشینگ نیز پیش نیاز یک حمله brute force بوده که به صورت پیام های ایمیلی از یک مکان ناشناس برای افراد ارسال می شود.

به منظور در امان ماندن از حملات هکری نیاز است، رمزهای قوی و ترکیبی از حروف کوچک، بزرگ، اعداد و علائم انتخاب کرد و بهتر است تعداد کاراکترهای رمز نیز بیش از هشت کارکتر باشد.

Brute Force

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =