حجم نقدینگی در دی ماه سال جاری با ۳۹.۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، به بیش از ۴ هزار و ۵۰۱ هزار میلیارد تومان رسید.

نقدینگی ۴ هزار و ۵۰۱ هزار میلیارد تومان شد

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک مرکزی اعلام کرد: همچنین حجم نقدینگی در دی ماه امسال به نسبت پایان اسفندماه سال گذشته، ۲۹.۵ درصد رشد داشته است.

در این ماه خالص دارایی های خارجی سیستم بانکی ۳۰۸۰۹.۳ هزار میلیارد ریال است که نسبت به پایان دی ماه سال گذشته، ۳۶.۲ درصد رشد یافته است.

مجموع دارایی های خارجی کشور در این ماه به عدد ۷۱۶۳.۱ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به دی ماه سال گذشته به میزان ۳۹.۸ درصد رشد نشان می دهد.

همچنین در دی ماه سال جاری، خالص دارایی های خارجی بانک مرکزی نیز با ۲۳.۹ درصد رشد به ۵۰۳۸.۵ هزار میلیارد ریال رسید که این میزان رشد نسبت به پایان اسفند ۹۹ به میزان ۷.۳ درصد است.

بر پایه گزارش بانک مرکزی، خالص مطالبات بانک مرکزی از بخش دولتی در دی ماه امسال ۷۸۰.۷ - هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به پایان اسفند ماه سال قبل در شرایط رشد منفی ۱۲.۱ درصد قرار دارد.

در عین حال، مطالبات بانک مرکزی از بانک ها در این ماه، ‌نسبت به دی ۹۹ رشد ۱۳.۲ درصدی داشته و به عدد ۱۷۵۲.۲ هزار میلیارد ریال رسید.

اسکناس و مسکوک در اختیار مردم در دی ماه به رقم ۸۳۷.۹ هزار میلیارد ریال رسید و نسبت به مدت مشابه در سال قبل، ۱۵.۹ درصد رشد یافته است.

وضعیت سپرده های بانکی نیز به نحوی است که در دوره مورد بررسی، سپرده های دوساله ۲۴۲.۵ درصد رشد داشته و به عدد ۸۷۱۹.۷ هزار میلیارد ریال رسید و در عین حال، ‌حجم سپرده های یک ساله به میزان ۵.۴ درصد نسبت به دی سال ۹۹ کمتر شده و به رقم ۱۰۵۶۵.۹ هزار میلیارد ریال رسید.

نقدینگی ۴ هزار و ۵۰۱ هزار میلیارد تومان شد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.